Звідки беруться неврози?

І чому дитинство грає у появі неврозів визначальну роль. 

Дитинство – дуже важливий етап у житті людини. У ході дорослішання молода людина вчиться жити в суспільстві, пізнає правила взаємодії, формує свої риси, набуває все нових і нових навичок.

Особистість також дозріває в ранній молодості. Правильний перебіг процесів розвитку дуже важливий у подальшому житті особистості. Проблеми і розлади з цього періоду можуть вплинути на самопочуття і функціонування людини пізніше. Тому так важливий вплив подій дитинства на доросле життя.

Труднощі та недоліки розвитку, що виникають у цей період, можуть призвести до розвитку серйозних розладів у подальшому житті, наприклад до неврозу.

що таке невроз

Фото: pexels.com/Kindel Media

Вплив дитячого досвіду на формування установок і моделей поведінки людини

Неврози – це розлади, які виникають внаслідок дії особистісних та соціальних факторів. Їх поява у конкретної людини пов’язана з рядом життєвих переживань і є способом подолання труднощів. Дитинство має величезний вплив на формування психіки людини та її здатність справлятися зі стресовими ситуаціями.

З раннього дитинства дитина пізнає світ і вчиться виживати і боротися з труднощами, які їй зустрічаються. Людське потомство біологічно не пристосоване до самостійного функціонування від народження. Для правильного розвитку потрібно багато енергії та уваги від батьків. Діти потребують задоволення як біологічних, так і психологічних потреб. Тому так важливі дії та ставлення батьків у дитинстві та юності.

Читайте також: Як впоратись з нервовим зривом: 4 поради експерта

Формування неврозів у дорослому віці може бути безпосередньо пов’язане з дитячими переживаннями. Вплив батьків і власного досвіду може призвести до неефективного подолання життєвих труднощів у дорослому житті та розвитку тривожних розладів. Ставлення та засвоєні з дитинства захисні механізми можуть стати основою для виникнення внутрішніх конфліктів та емоційних труднощів. Дефіцит батьківського піклування в дитинстві може бути важливим фактором розвитку неврозів у дорослому віці.

невроз фактори

Фото: pexels.com/Anastasia Shuraeva

Фактори, що сприяють розвитку неврозів

Факторами, які можуть спровокувати невроз у дорослому віці, є: 

  • неправильний догляд з боку батьків або його відсутність
  • непослідовна поведінка батьків по відношенню до дитини
  • навчання дитини реагувати на різні ситуації зі страхом або уникненням і закріплення такої поведінки
  • патологічний стан сім’ї та травми, пережиті в дитинстві

Наявність подібних проблем у дитинстві може призвести до розвитку тривожних розладів у дорослому віці.

Читайте також: Чому моє почуття тривоги таке сильне та взагалі навіщо нам усім тривога?

Батьки є зразком поведінки для дитини і визначальним чинником норм і принципів, що панують у суспільстві. Прищеплення дитині моделей тривожності та поведінки уникнення може викликати страх перед іншими людьми та призвести до розвитку сильних розладів, таких як соціофобія.

Дитина дуже довіряє батькам і сприймає їхню поведінку як правильну. Однак батьки також можуть зловживати своєю владою над дитиною (наприклад, сексуальні домагання, надмірні покарання) і викликати у неї сильний стрес. Переживання травми в дитинстві і невирішення пов’язаних з цим проблем є частою причиною тривожних розладів у дорослому віці.

неврози

Фото: pexels.com/Irina Novikova

Сімейні патології та розвиток дитини

Розлучення батьків – це також ситуація, яка в майбутньому може сприяти розвитку розладів у молодої людини. У психіці дитини виникає конфлікт, який дуже важко вирішити. Крім того, агресивна поведінка батьків один до одного та ігнорування дитини під час розставання може поглибити проблеми, пов’язані з розпадом шлюбу батьків.

Дитина втрачає стабілізацію і відчуття захищеності. Вона відчуває себе самотньою і покинутою, що може порушити правильний розумовий розвиток. Криза в сім’ї спричиняє занижену самооцінку дитини та низьке почуття самовартості. Відсутність підтримки спричиняє відхід від активного соціального життя та тривожні реакції, викликані стресом.

У результаті така поведінка зберігається і може поглибити проблеми молодої людини в майбутньому. У поєднанні з несприятливими соціальними умовами вони можуть викликати розвиток неврозу.

Читайте також: Як стати впевненою в собі? Не допускайте ці 5 помилок

Подібна ситуація може виникнути і в сім’ях, де діти є свідками або жертвами насильства. Також тоді може сильно порушитися її розумовий розвиток, поведінка батьків змушує дитину пристосовуватися до цієї нездорової ситуації.

Перш за все, вона вчиться уникати конфліктних ситуацій і відсторонюється від суспільного життя, головним чином через сором і нерозуміння з боку оточення. У неї також розвивається сильне почуття провини і почуття відповідальність за те, що відбувається в їхній родині.

Невдача в навчанні в таких сім’ях, відсутність підтримки та елементарних почуттів для цієї дитини спричинюють серйозні психологічні наслідки. Надалі діти з таких сімей демонструють схематичну поведінку, засвоєну в родинному домі, у тому числі нездатність впоратися зі стресом, відсутність самооцінки і тривожні реакції. Це може викликати серйозні проблеми в дорослому віці, а психологічні труднощі, які з часом наростають, можуть призвести до розвитку неврозу.

Першоджерело: portal.abczdrowie.pl

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Follow Us:
BE CALM