Вплив тварин на здоров’я і психіку людини: 5 науково доведених фактів

Тварини супроводжують людей віками. Колись як тварини для виконання робіт по господарству, тепер як члени сім'ї. Дуже часто ми не усвідомлюємо, скільки насправді добра дають нам тварини і наскільки великий вплив мають на наше життя. Наука підтверджує багато переваг бути власником тварини, а кожен хто її має, може з цим погодитися.
користь домашніх улюбленців

Фото: pexels.com/Pixibay

Що ми отримуємо від своїх чотирилапих улюбленців?

1. Зменшують стрес

Виявляється, що тварини дуже допомагають у боротьбі зі стресом. Завдяки їм ми швидше заспокоюємося. Вони навчають нас любові та емпатії. Коли ми дивимося на свого підопічного, який радіє, бо нас бачить, організм виділяє окситоцин. Цей гормон впливає на створення зв’язку і пробуджує опікунські рефлекси. Контакт з тваринами сприяє розвитку відчуття відповідальності і обов’язку. Відомо, що через догляд над меншими і слабшими істотами ми вчимося емпатії та контролю своєї поведінки. Саме товариство собаки чи кота допомагає нам легше справлятися зі скрутними ситуаціями. Ми почуваємо себе менш напруженими та схвильованими. Незалежно від того, що це за тварина: кіт, собака, папуга чи рибки – всі вони мають на нас позитивний вплив.

Читайте також: Чотири типи особистості та як вони справляються зі стресом

2. Допомагають у боротьбі з депресією

Близькі стосунки з улюбленцем пом’якшують перебіг депресії, навіть допомагають її вилікувати. Особливий вплив на покращення самопочуття мають собаки, які зменшують напругу, покращують самооцінку і затверджують у нас відчуття автономності та компетентності. Улюбленці дають нам те, на чому людина з депресією може зосередитися, через що не думає про проблеми і хворобу. Своєю чергою коли тваринка звертає на таку особу увагу, хворий почувається схваленим і коханим.

тварини і психічне здоров'я

Фото: pexels.com/Lina Kivaka

3. Покращують самопочуття

Люди, які виходять на прогулянку з чотириногим, мають краще самопочуття, ніж ті, хто надають перевагу прогулянкам у супроводі знайомих чи сім’ї. Інші дослідження показали, що власники собак гуляють в середньому 300 хвилин щотижнево, тоді як люди без тварини ходять в середньому майже 168 хвилин. Крім того, собачники мають на 54% більший шанс досягнути рекомендованої лікарями «дози» щоденного руху.

Читайте також: 5 кроків до ментального добробуту

4. Протидіють алергії в дітей

Дослідження доводять, що діти, які до шостого місяця життя мали контакт з тваринами, рідше страждають від алергії та астми в майбутньому. Малюки, виховані в сільській місцевості, оточені котами, собаками, коровами мають краще сформовану імунну систему.

домашні улюбленці і стрес

Фото: pexels.com/laubeau jac

5. Зменшують відчуття самотності

Домашній улюбленець може дати те, чого часто не можуть запропонувати інші люди: любов і товариство. При тому буде вірним і відданим. Саме тому він є досконалими ліками проти самотності. Дослідження, проведені науковцями, виявили, що мешканці пансіонату для літніх людей почувалися менше самотніми, коли перебували з собакою, ніж тоді коли з іншими людьми! Інспектори Товариства захисту тварин під час роботи часто зустрічають самотніх людей, для яких собака чи кіт є єдиною компанією і часто єдиною мотивацією до життя.

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Follow Us:
BE CALM