Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…
«Все, що завгодно, тільки б не війна», – казали нам у дитинстві. В уявленні наших бабусь і дідусів нічого гіршого за це не могло й бути. Тепер ми самі стали учасниками війни. Це відкидає багатьох з нас у сильний стан тривоги та почуття екзистенційної загрози.

Психотерапевт Ноель МакДермотт. Фото: dadbloguk.com
Психотерапевт Ноель МакДермотт, засновник Psychotherapy and Consultancy, розповідає, як впоратися з тривогою і жити звичайним життям, не применшуючи трагічності того, що відбувається.
1. Думайте про буденність
Перелічіть тривожні думки, які у вас виникають, і замініть їх повсякденними домашніми, наприклад, «Мені потрібно піти в магазин по хліб» або «Мені потрібно почитати книжку дітям». Це не значить, що ви більше не хвилюєтесь, але це допомагає заземлитись і зняти напруження хоча б на якийсь час.

Фото: pexels.com/Anfisa Eremina
2. Не шукайте доказів найгіршого
Ви можете зловити себе на тому, що проскролюєте соцмережі у пошуках підтвердження найгірших здогадок. І клікаєте лише на негативні новини, оминаючи будь-який позитив і навіть конструктив. Намагайтеся не лізти в ці «кролячі нори», нагадуйте собі про те, що відбувається тут і зараз.
Читайте також: Чому моє почуття тривоги таке сильне та взагалі навіщо нам усім тривога?
3. Обмежуйте кiлькiсть новин
Навіть спостереження за ситуацією з умовно безпечного місця викликає реакцію травми. Тому МакДермотт радить слідкувати за кількістю новин, які ви споживаєте протягом дня. Особливо це важливо для тих, у кого вдома є діти.
4. Слідкуйте за режимом
Намагайтеся лягати спати і прокидатися у звичайний час. Уникайте занадто великої кількості кофеїну та алкоголю, які можуть вплинути на сон. Будь-яка фізична активність, яку ви можете виконувати, – це гарний спосіб впоратися зі своєю реакцією на тривогу.

Фото: pexels.com/Maisa Borges
5. Правильно харчуйтесь
Їжте через рівні проміжки часу, незалежно від того, чи є у вас апетит, чи ні, і обов’язково слідкуйте за водним балансом – пийте до двох літрів рідини в день. Задовольняйте свої основні потреби, інакше ваш стан ще більше погіршиться.
Читайте також: Різниця між стресом, занепокоєнням і тривогою
6. Не виправдовуйтесь
Немає сенсу говорити собі: «Я не повинен панікувати». Що нам потрібно зробити, так це сказати: «Так, я панікую, мені потрібно відреагувати на це конкретне почуття і спробувати впоратися з ним якнайкраще тут і зараз».
7. Дихайте правильно
З тривогою допомагає впоратись зосередження на своєму диханні. Вдихніть на чотири рахунки, видихніть на чотири рахунки та повторіть. Будь-яка техніка усвідомленого дихання, подібна до цієї, має величезний вплив на уповільнення частоти серцевих скорочень, заспокоєння тіла і розуму.
Читайте також: Техніка 54321: для швидкого заземлення і подолання стресу

Фото: pexels.com/cottonbro
8. Робіть те, що вам подобається
Якщо у вас є можливість пройтись – пройдіться, якщо у вас є тварина – погладьте її, якщо у вас є вода – приміть ванну. Намагайтеся зробити для себе хоч щось приємне. Йдеться не про відгородження від реальності, а про задоволення моментами.
9. Будьте поруч з тими, кого любите
Зосередьтеся на своїй любові, а не на поганих думках, які прокручуються у вашій голові. Плануйте, як цікаво провести час з людьми, які вам небайдужі, влаштуйте зустріч у зум з тими, з ким є зв’язок, якщо є змога – зберіться з друзями, проводьте багато часу з дітьми.
Першоджерело: inews.co.uk
Ми написали достатньо статей, в яких розповідали, як впоратись зі…
Стрес, тривога, страх – це наші постійні компаньйони. І вони…