Страх та паніка? Вас врятують ці 5 способів

Нас накриває страх, бо ми не знаємо, чого очікувати, а потім надходить паніка, бо всього цього стає забагато.

Варто зізнатись, що ці два відчуття стали з’являтися в нашому житті все частіше. Ми б хотіли не знати їх в обличчя, але ми дуже добре розрізняємо їхні риси. Вони можуть прийти у гості навіть тоді, коли ти цього зовсім не чекаєш: посеред ночі, або у продуктовому магазині біля холодильника з морозивом. Як вигнати непроханих відвідувачів з вашого життя? У кожного свій метод: хтось заспокоюється на килимку для йоги, а хтось на цьому ж килимку воліє пострибати під Брітні Спірс. Але є ряд універсальних способів, які підійдуть усім.

страх та паніка

Страх та паніка – це бурхливе море. Фото: pexels.com/Daria Shevtsova

Дозвольте їм бути

Гнати страх та паніку поганою мітлою  не найкращий вихід. Ви можете їх тільки розізлити, адже у бажанні здихатися навіть не вислухали. Пам’ятайте, що у цих відчуттів є своя причина. Вони слугують одній цілі: попередити вас про неминучу небезпеку.

Тому просто дозвольте їм бути. Дозвольте серцю скажено битися у грудях, диханню – пришвидшуватись, а думкам – хаотично переміщатися у голові. Думайте про це як про бурхливе море: хвилі, що накочуються на вас, не завжди будуть накривати з головою. Не пливіть проти течії, замість цього дозвольте течії віднести себе, поки море (й ви) не заспокоїтесь.

Читайте також: 9 важливих думок зі статті Ніла Штрауса «Чому ми живемо в епоху страху?»

бути у моменті

Будьте присутні у моменті. Фото: pexels.com/Daria Shevtsova

Використовуйте свої відчуття

Якщо ви в епіцентрі стихійного лиха, тоді пропонуємо просту техніку повернутися до «тут і зараз»: назвіть 5 речей, які ви можете почути, 5 речей, які ви можете відчути по запаху, 5 речей, які ви можете побачити та 5 речей, до яких ви можете доторкнутися. Це допомагає заспокоїтись, коли є бажання втекти від емоцій та думок.

записувати свої почуття

Записувати свої почуття – завжди хороша ідея. Фото: pexels.com/Daria Shevtsova

Записуйте почуття

Вести щоденник можна навіть тоді, коли ви років 15 як закінчили школу – тут немає нічого дитячого чи дурного. Запис певних речей може допомогти по-різному: заспокоїтися перед сном (інколи справ так багато, що ми не можемо заснути від шквалу думок про них), розплутати клубок з почуттів та емоцій, краще зрозуміти себе і просто сказати: з тобою все ок!

Протилежність страху – це не мужність. Протилежність страху – співчуття. Ви не можете вигнати страх. Ви можете принести лише любов. Принесіть любов, і страх почне стихати. Принесіть у своє серце достатньо любові, щоб відчути, що любите себе нескінченною ніжністю, і страху не залишається іншого вибору, як почати розслабляти лещата,

– каже письменниця Елізабет Гілберт.

Як же «принести любов» у своє життя? Можна записувати приємні речі про себе, а потім проговорювати у голос, дивлячись на своє зображення у дзеркалі. Інколи нам би хотілося чути їх від інших, але чому б не сказати їх самому собі?

хобі стрес

Переключіться на улюблену справу. Фото: pexels.com/Olya Kobruseva

Виконуйте роботу з віддачею

Коли вас долають страх та паніка, не варто долати важкі перешкоди у вигляді квартального звіту чи генерального прибирання. Замість цього придумайте нескладне заняття, на якому зможете сконцентруватися. Наприклад, складіть пазл чи зафарбуйте орнамент у розмальовці-антистресі. Ви дозволяєте цим складним та неприємним відчуттям бути, але не віддаєте їм свою увагу повністю.

Читайте також: Техніки заземлення: що це, кому потрібні, як робити?

прогулянка стрес

Купіть собі смаколик, і прогулянка видасться ще кращою. Фото: pexels.com/Daria Shevtsova

Йдіть на прогулянку

Як тільки у вас з’явиться шанс вийти на вулицю – скористайтеся ним. Як тільки ви відчуваєте, що накочує хвиля емоцій, йдіть гуляти. Навколо будинку чи офісу, до парку чи найближчої кав’ярні. Під час прогулянки гострота моменту спадає і вам одразу стає краще.

Якщо ці поради вам не допоможуть – це нормально. Шукайте індивідуальні налаштування та прислухайтеся до своєї інтуїції. І просто глибоко дихайте – це завжди допомагає.

Першоджерело: flowmagazine.com

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…

23 Квітня, 2022

Важко оцінити той вплив, який має робота на особистість, самооцінку…

12 Квітня, 2022

Ми написали достатньо статей, в яких розповідали, як впоратись зі…

05 Квітня, 2022
Follow Us:
BE CALM