Коли з’їдає тривога: як почуватися краще за 15 хвилин

Стрес, тривога, страх – це наші постійні компаньйони. І вони потребують глибокого аналізу та пропрацювання, але якщо у вас немає на це часу – ось вісім занять, які допоможуть зменшити симптоми за 15 хвилин і менше. 
швидко позбутися стресу

Фото: pexels.com/Andrea Piacquadio

Спробуйте помедитувати

Насправді медитація – це просто. Сядьте у зручному положенні, закрийте очі та зосередьтесь на своєму диханні. Коли ви відволікаєтеся (це нормально!), просто поверніть увагу на своє дихання. По закінченню медитації ви почуватиметесь легше – це простий спосіб відновитися після стресу.

Читайте також: Що відбувається з вашим тілом, якщо ви довго знаходитесь без обіймів?

Подихайте повітрям

Якщо у вас є така можливість – вийдіть на вулицю та подихайте свіжим повітрям, посидіть на лавочці, ловлячи сонячні промені, чи прогуляйтеся. Якщо ви не маєте змоги пройтись по вулиці, вийдіть на балкон і вдихніть на повні груди, озирніться навколо, зупиняючи погляд на деревах, хмарах, перехожих. Дослідження показують, що така діяльність дає енергію та зменшує тривогу. 

як впоратись з тривогою

Фото: pexels.com/KoolShooters

Посміхніться

Як би важко вам не було на душі, спробуйте посміхнутися. Пошукайте паюліки з мемами, подивіться виступ улюбленого коміка або подзвоніть подрузі, яка завжди знає, як вас розважити. Сміх покращує настрій, а також стимулює роботу серця, легенів і м’язів. Він змушує мозок виділяти більше ендорфінів, які приносять задоволення.

Згадайте все хороше

Візьміть ручку і блокнот і перелічіть принаймні кілька речей, за які ви сьогодні вдячні. Подумайте про людей поруч, про гарну погоду, смачний сніданок, будь-які позитивні сторони вашого життя – великі чи маленькі. Якщо ви робитимете це на регулярній основі, це допоможе зменшити щоденний стрес. І це займає зовсім небагато часу.

вправи проти стресу

Фото: pexels.com/cottonbro

Побажайте комусь добра

Виберіть когось: друга, члена сім’ї, колегу по роботі або навіть незнайомця. У думках надішліть йому побажання бути щасливими, здоровими та відчувати радість від життя. Ця швидка вправа приносить полегшення у складні моменти. 

Читайте також: Боротьба зі стресом по-данськи, або що таке pyt

Зробіть хоч щось

Щось дуже просте і маленьке, що ви довго відкладали – вкрутити нову лампочку, видалити спам, попрати штори. Задоволення від того, що ви зробили щось дрібне, допоможе зупинити стрес і дати імпульс для вирішення більших задач.

як впоратись з тривогою

Фото: pexels.com/ANTONI SHKRABA

Добряче розтягніться

Дотягніться до пальців ніг (може вдатися не з першого разу), потім м’яко потягніть шию, плечі, нижню частину спини та стегна. Спробуйте такі прості асани йоги, як-от собака мордою вниз, поза гори або кішка-корова. Розтяжка знижує стрес.

Поговоріть з собою

Практикуйте позитивну саморозмову. Негативні думки важко відловити, але якщо ви-таки змогли це зробити, замініть їх на позитивні чи хоча б нейтральні. Переживаєте через помилку? Скажіть собі: «Всі роблять помилки. Я можу це виправити».

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Також вам може сподобатись

Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…

23 Квітня, 2022

Є відчуття повного безсилля через те, що відбувається навколо? Не…

21 Квітня, 2022

Важко оцінити той вплив, який має робота на особистість, самооцінку…

12 Квітня, 2022
Follow Us:
BE CALM