Чому ми живемо в епоху страху? 9 важливих думок

Письменник та журналіст Ніл Штраус рефлексує з приводу природи страху.
Ніл Штраус про епоху страху

Ніл Штраус, sharpmagazine.com

На прикладі американського суспільства він розповідає, як на людей впливають новини про вбивства та терористичні акти, чому розквітає расизм та непримирення з іншими національностями та культурами, чому люди люблять жорстких лідерів з манією величі. Ми зібрали основні тезиси зі статті Why We’re Living in the Age of Fear

Думка №1.

За словами президента коледжу Льюїса та Кларка Баррі Гласснера, одного з провідних соціологів країни та автора книги «Культура страху», «більшість американців живуть в самому безпечному місці та в самий безпечний час в історії людства». Разом з тим, Гласснер каже: «Ми живемо в самий страшний час в історії людства. І головна причина цього в тому, що у людей та організацій є багато влади та грошей, які можуть увічнити ці страхи».

Думка №2.

 
«Чим більше ми дізнаємося про мозок, тим більше ми дізнаємося, що він не зобов’язаний постійно робити нас щасливими, – говорить Ендрю Хуберман, професор нейробіології Стенфордського університету, керівник лабораторії, що вивчає страх. – Здебільшого це машина, що реагує на стрес. Його основна задача – зберегти нам життя, ось чому так легко постійно вселяти в людей страх». 
 
Іншими словами, наші біологія та психологія так само недосконалі і схильні до корупції, як і системи, і політики, яких ми так боїмося. Зокрема, коли справа доходить до оцінки майбутніх ризиків, ми стаємо жертвами когнітивних спотворень і надмірних емоційних реакцій.
 
Деніел Гоулман про емоції та страх

Деніел Гоулман, wobi.com

Думка №3.

 
Багато хто вважає, що мигдалеподібне тіло, крихітна мигдалевидна область в глибині кожної півкулі мозку, є домом наших емоційних реакцій, зокрема страху. Автор Деніел Гоулман придумав термін «захоплення мигдалеподібного тіла», щоб описати, для чого призначені підривні риторики і образи: запускати емоційний мозок до того, як логічний мозок отримає шанс його зупинити. 
 
Тому, щоб протистояти маніпуляціям з боку тих, хто сіє страх заради особистої, політичної чи корпоративної вигоди, необхідно це розуміти. І перше, що потрібно зрозуміти, це те, що, хоча емоція може виглядати як страх, звучати як страх і пахнути як страх, нейробіологи стверджують, що насправді це зовсім інше.
 

Думка №4.

 
Згідно з Леду (нейробіолог Джозеф Леду – прим. ред.), страх насправді переживається в свідомості – в корі головного мозку – де ми збираємо переживання, а потім маркуємо його як емоцію або, принаймні, відносимо до інших переживань, які здаються схожими. Це те, що ми називаємо, коли, наприклад, система екстреного реагування мигдалеподібного тіла активується, коли кобра піднімає голову, щоб нанести удар, або, в іншому місці мозку гіпоталамус розпізнає, що тіло знаходиться в небезпеці через зневоднення.
 
Крістофер Бадер про страх як реакцію

Крістофер Бадер, ocregister.com

Думка №5.

 
Крістофер Бейдер, професор соціології Чепменского університету: «Чим довше ми заглиблюємося в страхи, тим більше я розглядаю страхи як реакцію на невизначеність». Якщо і є тріщина в людській психології, в яку пробиваються демагоги, то це психологічне полегшення занепокоєння, викликаного невизначеністю. Тому що, коли люди не впевнені – чи змушені відчувати невпевненість – і не контролюють безпеку своїх фінансів, сім’ї, майна, суспільства або майбутнього, їхня природна схильність – чіплятися за визначеність.

Думка №6.

 
У 2002 році професор права і колишній радник Білого дому на ім’я Касс Санстейн ввів термін «зневага ймовірністю». Його ідея у тому, що коли людей щось емоційно хвилює, особливо те, що вони можуть яскраво уявити, вони будуть боятися результату, навіть якщо це малоймовірно.
 
Джастін Москарелло про страх і віру

Джастін Москарелло, liberalarts.tamu.edu

Думка №7.

 
«Світ такий, яким ви його оцінюєте, – резюмує Москарелло. – Саме ваша віра в свою свободу волі в кінцевому підсумку визначає ваші емоційні результати». Він продовжує, що віра в те, що ви не контролюєте своє життя, може призвести до депресії, а віра в те, що у вас є право голосу і що ви можете впливати на ситуацію, може викликати позитивні емоції.
 

Думка №8.

 
Замість того, щоб чіплятися за контроль і визначеність, можна, як висловився соціолог Керр з Піттсбурзького університету, «навчитися приймати в певній мірі невизначеність і двозначність, навчитися відчувати себе комфортно зі змінами й прагнути зрозуміти те, що ви можете боятися, а не відмовлятися від цього».

Думка №9.

 
Мета полягає в тому, щоб розрізняти реальні загрози та надумані. І знайти баланс, при якому ми не так налякані тим, що приймаємо погані рішення, які шкодять нам і нашій свободі, але не настільки неуважні, що не робимо кроків для захисту себе.

Першоджерело: rollingstone.com

Теги:
#страх
Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…

23 Квітня, 2022

Важко оцінити той вплив, який має робота на особистість, самооцінку…

12 Квітня, 2022

Стрес, тривога, страх – це наші постійні компаньйони. І вони…

28 Березня, 2022
Follow Us:
BE CALM