5 порад, як пережити складну життєву ситуацію

Часто складні, але проміжні моменти життя здаються болісно довгими. Щоб встояти і не зламатися, потрібно постійно піклуватися про себе та своє психічне здоров’я. Так, щоб це було на автоматі, а не потребувало нагадування. 

У складних ситуаціях ми часто боремось, щоб зберегти уявлення про те, ким ми були раніше, і поєднати це з тим, хто ми є сьогодні. Кажуть, що кожен новий етап життя вимагає нової версії нас самих. Та як підтримувати стару версію себе, яка нікуди не ділася? Це може сильно виснажувати. 

Психотерапевтка Сеймон Дайс ділиться своїми порадами, як діяти у складній життєвій ситуації.

Читайте також: Війна в Україні: як впоратись з тривогою

Психотерапевтка Сеймон Дайс

Психотерапевтка Сеймон Дайс. Фото: instagram.com/dr.dyce

1. Визначте проблему, як ви її відчуваєте. Як каже Сеймон, «немає нічого гіршого, ніж переживати короткострокову ситуацію з довгостроковими почуттями». Перевірте себе: що ви відчуваєте та які емоції проявляєте?

2. Не тікайте від внутрішньої боротьби. Перше, що ми хочемо зробити, коли життя стає важким, це втекти від боротьби. Особливо це бажання посилюється під час тимчасових ситуацій, коли в глибині душі ви знаєте, що це все одно закінчиться. Коли ви тікаєте від боротьби, ви по суті придушуєте емоцію, яку визначили на першому етапі. Це може призвести до багатьох неприємних речей – образи, злості тощо. Не тікайте від боротьби, не придушуйте емоції. 

як впоратись зі складною ситуацією

Пам’ятайте, що ніщо не вічне. Фото: pexels.com/Sami Abdullah

3. Відмовтеся від старих рішень у нових ситуаціях. Любите вигадувати рішення до проблеми, яка ще не сталася? Так робить багато хто з нас. Здається тактика «підстелити соломку» особливо актуальна у тимчасових складних ситуаціях. Завчасне продумування плану – це зміцнення своєї старої версії, яка звикла вчиняти саме так. Хоча інколи це корисно, але в межах тимчасових ситуацій нам потрібно відійти від когнітивного зв’язку того, що, на нашу думку, ми маємо робити. 

4. Практикуйте уважність. Коли ви біжите по життю зі швидкістю 180 км/год, то важко зупинитись і озирнутись. Але життя може не залишити вам іншого вибору, окрім як зробити паузу, вдихнути та організувати свій емоційний простір так, щоб функціонувати. У тимчасових складних ситуаціях потрібно сповільнитися і нагадати собі, що все мінливе і що ваш поточний стан не вічний. 

Читайте також: Як займатися благодійністю під час війни: корисні поради та ресурси

5. Вчіться приймати. Не треба стукатись у двері, на яких чітко написано «Вихід». Коли ми знаходимося в тимчасових ситуаціях, ми часто намагаємося тікати від реальності, в якій перебуваємо, і пропускаємо прийняття поточного стану нашого життя. Потрібно вчитися приймати те, де ви є, визнавати сьогодення, щоб ви могли рухатися вперед і дістатися туди, де вам потрібно бути. Так, це важко зробити, але надважливо. 

Тож пам’ятайте, що кожен рівень вимагає нової версії вас. Тимчасові ситуації – швидкоплинні і не призначені для постійних фіксацій. 

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Чи пробували ви медитувати? А якщо ми скажемо, що за…

24 Листопада, 2021

Питання: «Як сон впливає на психічне здоров'я?» здається риторичним. Але…

22 Листопада, 2020
Follow Us:
BE CALM