Як бути щасливим без причини?

Як бути щасливим і заразити цим почуттям власне оточення – відповідають спеціаліст у галузі щастя Марсі Шимофф і письменниця Керол Клайн.
спеціаліст по щастю Марсі Шимофф

Марсі Шимофф і Керол Клайн. Фото: youryearofmiracles.com, audible.co.uk

Більшість з нас хочуть бути щасливим з тієї чи іншої причини. «Буду щасливим, коли знайду… кращу роботу, закохаюсь, закінчу університет тощо». Тут можна перелічувати без перестанку. Але та сама умова щастя «Буду щасливим, коли…» – міф, який не дає нам бути щасливим прямо зараз. Незалежно від того, скільки мрій та цілей вдасться реалізувати – ніколи до кінця не будеш задоволений. Кожна з них принесе тимчасове задоволення, а подекуди і розчарування. Щастя ж буде зовсім недовгим. 

«Нас вчать, що щастя є чимось, до чого маємо прийти. Ми ганяємось за щастям, як собака ганяється за палкою, хапаючись за все, що, згідно з нашою думкою, може нам його принести», 

Марсі Шимофф і Керол Клайн.

як бути щасливим

Фото: pexels.com/Maria Orlova

Чим є щастя без причини?

Наскільки важливе щастя? Щасливі люди живуть довше, є здоровішими і мають кращі стосунки з іншими. Щастя веде нас до успіху в інших сферах нашого життя. Та, на жаль, багато людей не має почуття постійного щастя. 

Щастя без причини – це революційна концепція, підтвердження науковими дослідженнями, які проводила Марсі Шимофф і описала разом з письменницею Керол Клайн в їхній спільній книзі «Happy for No Reason: 7 Steps to Being Happy from the Inside Out» («Щастя без причини. Як отримати все, незважаючи ні на що»).

Щастя без причини – це і є справжнє щастя: нейрофізіологічний стан спокою і доброго самопочуття, який не залежить від зовнішніх обставин. Але не варто його плутати з добрим настроєм чи станом ейфорії чи інших ознак доброго настрою, які не тривають довго. Щастя без причини – не є емоцією, ти можеш бути щасливим і разом з тим відчувати інші емоції, в тому числі смуток, страх, гнів чи біль, разом з тим відчуваючи глибокий внутрішній спокій.

Читайте також: Що таке психологічна стійкість та як її тренувати

Ознаки щастя без причини:

 • відчуття легкості, піднесення
 • енергійність, привітність
 • відкритість
 • почуття любові і емпатії щодо себе та інших
 • відчуття пристрасті до свого життя та цілей
 • почуття вдячності та прощення
 • життєвий спокій
 • перебування тут і зараз

Коли ти щасливий без причини, то наповнюєш щастям свій щоденний досвід, а не намагаєшся його позбутись. Не намагаєшся маніпулювати світом довкола себе, щоб почуватися щасливим, живеш, черпаючи сили і натхнення з почуття щастя, а не працюєш над тим, щоб його отримати чи відчути.  

«Коли ти щасливий без причини, ти щасливий безумовно. Твоє життя не мусить бути досконале як воно б не виглядало, ти все одно будеш щасливим», 

Марсі Шимофф і Керол Клайн.

як стати щасливою людиною

Фото: pexels.com/Polina Tankilevitch

Що робити, щоб бути щасливим без причини?

Після проведених досліджень Марсі Шимофф дійшла до висновку, що щасливі люди живуть по-іншому, ніж нещасливі. Також вона відкрила 7 кроків, які ведуть до стану щастя без причини та визначила звички щасливих людей, які у своє життя ввести може кожен. 

Побудуйте свій «Будинок щастя».

Марсі Шимофф вирішила, що це буде проста і легка для запам’ятання аналогія. 7 кроків для будівництва «Будинку щастя» пов’язані з 7 основними сферами життя. І ось вони:

Читайте також: Профілактика страждань: чому ми не вміємо насолоджуватись життям?

1. Фундаменти – взяти на себе відповідальність за своє щастя

Взяття відповідальності за своє щастя має два аспекти. По-перше, це погодження з тим, що бути чи не бути щасливим залежить тільки від мене і я маю відповідні вміння та силу, щоб змінити свої навички і стати щасливим. По-друге, навчитись відповідних реакцій: реагувати на всі події в житті таким чином, щоб це наближало мене до щастя.

 • Орієнтація на рішення. Будуйте на базі рішень, які вже добре функціонують у вашому житті, якщо хочете виправити ситуацію.
 • Пошук уроків і подарунків у досвіді. Замість того, щоб шукати відмовки чи виправдання, сприймайте кожну ситуацію як корисний досвід.
 • Примирення з собою. Прийняття минулого та рух у майбутнє.

2. Стовп розуму – не вір всьому, що думаєш

Наші думки створенні з міркувань, переконань і того, що ми самі собі повторюємо. Позитивні думки діють на нас заспокійливо і мають позитивний вплив. Негативні ж як отрута в нашому організмі. Задумайтеся, скільки разів щоденно ви потрапляєте в пастку негативних думок? Щоб осягнути щастя, можливо, варто відмовитись від свого звичного способу мислення? Завдяки пунктам, переліченим нижче, ми змінимо свій стовп розуму.

 • Поставити під сумнів свої думки. Погляньте зі сторони скептично на свої переконання. 
 • Вийти за межі розуму та звільнитись від негативних думок. 
 • Спонукати свій розум бути щасливим. Звертайте увагу на думки, завдяки яким ви маєте добре самопочуття та настрій.

Читайте також: Постійно скаржитесь? Ось 7 порад, як зупинитись

що таке щастя

Фото: pexels.com/Pixabay

3. Стовп серця – дозволь любові тебе вести

Щасливі люди дозволяють своїм серцям керувати собою. У них такі самі страхи і розчарування, як і в нас, вони також страждають, але у них інші звичка – звичка тримати серце відкритим. Коли серце розкривається, то стає більш люблячим. 

 • Зосередьтеся на вдячності. 
 • Практикуйте прощення. Звільніть себе від жалю та гніву на інших.
 • Транслюйте любов і добрі побажання. Практикуйте доброту та транслюйте добрі побажання всім людям, яких ви зустрічаєте.

4. Стовп тіла. Бути щасливим – це не тільки справа розуму, але і тіла

Важливо як ви харчуєтесь, відпочиваєте, розважаєтесь та проводите час. Наше тіло запроєктоване та те, щоб транслювати щасливий спосіб життя. Але наш стресовий спосіб життя, неправильне харчування, брак фізичної активності блокують виробіток ендорфінів, серотоніну, окситоцину і дофаміну.

 • Дбайте про себе. Турбуйтеся про рівновагу за допомогою відповідної дієти і харчових добавок.
 • Наповнюйте організм енергією. Використовуйте рух, харчування і відпочинок, так щоб наповнювати організм енергією.
 • Прислухайтеся до потреб свого тіла.

Читайте також: Як розуміти мову свого тіла та знати, коли пора до лікаря: поради провізора-фармацевта

як жити щасливо

Фото: pexels.com/cottonbro

5. Стовп душі. Духовна сфера – з’єднання з абсолютом

Не має значення як називається «абсолют» – Святий дух, Вища сила, Природа чи Бог, ми все одно говоримо про одне і те саме. Йде мова про відчуття зв’язку з чимось більшим за нас, вищим. Чим більше ви відчуваєте це, тим щасливіше стає ваше життя. 

 • Пошук зв’язку з Вищою силою і прийняття її. 
 • Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу.
 • Повірте в потік життя. Йдіть за течією життя.

6. Дах. Життя, натхненне почуттям мети

Щасливі люди відчувають, що прийшли на цей світ з певною метою. Дослідники щастя дійшли до висновку, що люди, які глибоко віддані справі, що наповнює сенсом їхнє життя, набагато щасливіші, ніж ті, хто не має такої мети.

 • Знайдіть свою тему. Відкрийте для себе те, що буде для вас дійсно важливим і робіть те, що наповнює ваше серце радістю.
 • Момент натхнення. Зосередьтеся на цілі, а не на процесі, при цьому навчіться отримувати задоволення від процесу.
 • Діяти заради чогось більшого, ніж я сам. Відповідно до свого призначення, роблячи великі і маленькі справи, допомагати іншим.

Читайте також: Як займатися благодійністю під час війни: корисні поради та ресурси

7. Сад. Турбота про добрі стосунки з оточенням

Люди у вашому житті є «садом», який оточує ваш «Будинок щастя». Наші стосунки з іншими можуть або підносити наш настрій, або тягнути нас на дно. Щасливі люди турбуються про стосунки з іншими. 

 • Переживати за близьких. Цінуйте людей навколо та наповнюйтесь щастям від інших. 
 • Оточити себе підтримкою. Оточіть себе підтримкою так, щоб зосередитись та тому, щоб прожити своє життя якнайкраще. 
 • Відчувати світ як сім’ю. Відчути свій зв’язок з людством.

«Щоб стати насправді щасливими, ми маємо вийти з трансу і перестати вірити, що наше щастя живе в “більше та краще”, котре прийде до нас “одного дня”. Незалежно від того, що у нас є, щастя без причини існує тільки зараз, не пізніше»,

Марсі Шимофф і Керол Клайн.

Найголовнішим висновком цієї статті є проста і (мабуть) всім вже давно відома істина – не шукайте щастя довкола, шукайте щастя в собі.

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Follow Us:
BE CALM