У наш час, розповідь про те, що хтось знайшов(-ла) свого…
Окремо, але разом.

Джилліан Андерсон вважає, що спільне проживання з чоловіком зруйнувало б їхній союз. Гіф: syfy.com
В інтерв’ю журналу The Sunday Times актриса Джилліан Андерсон розповіла, що не живе зі своїм партнером Пітером Морганом, автором серіалу «Корона». Вона заявила, що це рішення є одним з головних факторів, через який вони зберігають стосунки. Андерсон стверджує, що спільне життя, ймовірно, стане «кінцем» їхніх відносин, і її коментар повністю відповідає тенденції, що має назву LAT.
Для багатьох пар спільне проживання є тим самим кроком, який переводить їх з етапу побачень на етап довгострокових партнерських стосунків. А що якщо ми вам скажемо, що все більше пар у США, Великобританії, Швеції та Канаді відмовляються від життя під одним дахом? Це явище називається «спільне проживання окремо» або LAT (live apart together).
Читайте також: Хонджок – корейське мистецтво насолоджуватися самотністю

Кадр з фільму «Кохання та інші ліки» з Джейком Джилленголом та Енн Гетевей. Гіф: yourtango.com
Чому ж пари бажають жити окремо?
Так, життя з коханою людиною – це неймовірний досвід, проте LAT має свої переваги.
По-перше, окреме проживання вносить у стосунки нотку авантюризму та новизни. На початку відносин пари, як правило, потрапляють у водоворіт пригод, нових знайомств, занурень у світ іншої людини, дослідники називають це саморозширюючими видами діяльності. Вони виряджаються на побачення, вивчають нові райони міста, знайомляться з хобі одне одного та ведуть цікаві дискусії. Однак з часом романтичний флер втрачається і починається рутина. Цікаві речі трапляються всі рідше, і це призводить до нудьги.
Пари, що обрали LAT, можливо, знайшли спосіб, як уберегтися від одноманіття у стосунках. Вони менше часу проводять одне з одним, тому вони змушені ретельного його планувати. Неважко уявити, як це спонукає їх докладати більше зусиль для побачень, що призводить до тієї самої саморозширяючої діяльності. Тому ніякої нудьги, цілковите задоволення!

Кадр з фільму «На відстані кохання» з Дрю Беррімор та
Джастіном Лонгом. Гіф: gfycat.com
Хоча на цей час немає досліджень, присвячених формату відносин LAT, є дослідження більш відомого феномену стосунків на відстані. Суть їх зводиться до одного: пари, які розділені тисячами кілометрів і у яких обмежений час для спілкування віч-на-віч, як правило, мають більше пристрасті у стосунках, ніж пари, що знаходяться у географічно близьких стосунках. Пари, що живуть на великій відстані, більш ідеалізують своїх партнерів – вони бачать їх у більш позитивному ключі, ніж це є насправді. Що, в цілому, добре.
Вони також витрачають більше часу на спогади та мрії про свої відносини, а також відчувають романтику у стосунках. Ці ефекти тим сильніші, чим менше часу пара проводить разом. Здається, відсутність може пробудити серце. Якщо це дійсно так, то окреме проживання – це один із засобів (досить м’який) отримати хвилювання та новизну у стосунках.
Читайте також: Чи астрологія може покращити ваше ментальне здоров’я? Спойлер: так!

Кадр з серіалу «Розлучення» з Сарою Джессікою Паркер та Томасом Гейденом Черчем. Гіф: gifer.com
LAT також може допомогти уникнути такого серйозного недоліку спільного проживання, як збільшення штучної прихильності до стосунків. По суті, спільне проживання створює масу перешкод для припинення відносин – парам важче розійтися, коли вони живуть разом, адже їм доведеться ділити майно, тварин та інше, кожному партнеру доведеться знову відбудовувати своє життя. Це не проблема для тих, хто знаходить задоволення у стосунках і навіть не думає про розрив. Але люди, що до кінця не впевнені у своєму виборі, можуть відчути, що спільне проживання змушує їх «застрягти» у турботах, пов’язаних з розставанням.
Парам у форматі LAT не треба з цим миритися. Розрив доставляє їм в рази менше турбот, а також вони більш впевнені, що разом з правильних причин (а не тому, що неможливо розділити улюбленого коргі).

Кадр з фільму «Як божевільний» з Антоном Єльчіним та Фелісіті Джонс. Гіф: gifer.com
Переваги спільного проживання
І хоча ми багато говоримо про переваги «окремо, але разом», не можемо не сказати, що спільне проживання має свої бонуси. Ми соціальні створіння, тому постійне перебування разом з коханою людиною приносить неймовірне задоволення.
Дослідження Саманти Джоел показує, що ми глибоко цінуємо готовність наших партнерів інвестувати у стосунки, і це стимулює нас брати на себе більшу відповідальність. Рішення жити разом може підвищити рівень поваги та прихильності одне до одного.
При прийнятті рішення про те, переїжджати до партнера чи ні, – це повністю ваше рішення, і ніякі дослідження не можуть гарантувати вам щастя або нещастя. Проте ряд переваг, який вказаний у дослідженнях, приведених у цій статті, може допомогти вам обрати ідеальний для вас формат стосунків.
Першоджерело: psychologytoday.com
У нашому суспільстві побутує думка, що конфлікт – це завжди…
Якщо ви будете знати, як ваш партнер приймає любов, ви…