Що таке LAT – новий формат любовних стосунків?

Окремо, але разом.
спільне проживання з чоловіком

Джилліан Андерсон вважає, що спільне проживання з чоловіком зруйнувало б їхній союз. Гіф: syfy.com

В інтерв’ю журналу The Sunday Times актриса Джилліан Андерсон розповіла, що не живе зі своїм партнером Пітером Морганом, автором серіалу «Корона». Вона заявила, що це рішення є одним з головних факторів, через який вони зберігають стосунки. Андерсон стверджує, що спільне життя, ймовірно, стане «кінцем» їхніх відносин, і її коментар повністю відповідає тенденції, що має назву LAT.

Для багатьох пар спільне проживання є тим самим кроком, який переводить їх з етапу побачень на етап довгострокових партнерських стосунків. А що якщо ми вам скажемо, що все більше пар у США, Великобританії, Швеції та Канаді відмовляються від життя під одним дахом? Це явище називається «спільне проживання окремо» або LAT (live apart together).

Читайте також: Хонджок – корейське мистецтво насолоджуватися самотністю

Кохання та інші ліки

Кадр з фільму «Кохання та інші ліки» з Джейком Джилленголом та Енн Гетевей. Гіф: yourtango.com

Чому ж пари бажають жити окремо?

Так, життя з коханою людиною – це неймовірний досвід, проте LAT має свої переваги.

По-перше, окреме проживання вносить у стосунки нотку авантюризму та новизни. На початку відносин пари, як правило, потрапляють у водоворіт пригод, нових знайомств, занурень у світ іншої людини, дослідники називають це саморозширюючими видами діяльності. Вони виряджаються на побачення, вивчають нові райони міста, знайомляться з хобі одне одного та ведуть цікаві дискусії. Однак з часом романтичний флер втрачається і починається рутина. Цікаві речі трапляються всі рідше, і це призводить до нудьги.

Пари, що обрали LAT, можливо, знайшли спосіб, як уберегтися від одноманіття у стосунках. Вони менше часу проводять одне з одним, тому вони змушені ретельного його планувати. Неважко уявити, як це спонукає їх докладати більше зусиль для побачень, що призводить до тієї самої саморозширяючої діяльності. Тому ніякої нудьги, цілковите задоволення!

На відстані кохання

Кадр з фільму «На відстані кохання» з Дрю Беррімор та
Джастіном Лонгом. Гіф: gfycat.com

Хоча на цей час немає досліджень, присвячених формату відносин LAT, є дослідження більш відомого феномену стосунків на відстані. Суть їх зводиться до одного: пари, які розділені тисячами кілометрів і у яких обмежений час для спілкування віч-на-віч, як правило, мають більше пристрасті у стосунках, ніж пари, що знаходяться у географічно близьких стосунках. Пари, що живуть на великій відстані, більш ідеалізують своїх партнерів – вони бачать їх у більш позитивному ключі, ніж це є насправді. Що, в цілому, добре.

Вони також витрачають більше часу на спогади та мрії про свої відносини, а також відчувають романтику у стосунках. Ці ефекти тим сильніші, чим менше часу пара проводить разом. Здається, відсутність може пробудити серце. Якщо це дійсно так, то окреме проживання – це один із засобів (досить м’який) отримати хвилювання та новизну у стосунках.

Читайте також: Чи астрологія може покращити ваше ментальне здоров’я? Спойлер: так!

Розлучення серіал

Кадр з серіалу «Розлучення» з Сарою Джессікою Паркер та Томасом Гейденом Черчем. Гіф: gifer.com

LAT також може допомогти уникнути такого серйозного недоліку спільного проживання, як збільшення штучної прихильності до стосунків. По суті, спільне проживання створює масу перешкод для припинення відносин – парам важче розійтися, коли вони живуть разом, адже їм доведеться ділити майно, тварин та інше, кожному партнеру доведеться знову відбудовувати своє життя. Це не проблема для тих, хто знаходить задоволення у стосунках і навіть не думає про розрив. Але люди, що до кінця не впевнені у своєму виборі, можуть відчути, що спільне проживання змушує їх «застрягти» у турботах, пов’язаних з розставанням.

Парам у форматі LAT не треба з цим миритися. Розрив доставляє їм в рази менше турбот, а також вони більш впевнені, що разом з правильних причин (а не тому, що неможливо розділити улюбленого коргі).

Як божевільний

Кадр з фільму «Як божевільний» з Антоном Єльчіним та Фелісіті Джонс. Гіф: gifer.com

Переваги спільного проживання

І хоча ми багато говоримо про переваги «окремо, але разом», не можемо не сказати, що спільне проживання має свої бонуси. Ми соціальні створіння, тому постійне перебування разом з коханою людиною приносить неймовірне задоволення.

Дослідження Саманти Джоел показує, що ми глибоко цінуємо готовність наших партнерів інвестувати у стосунки, і це стимулює нас брати на себе більшу відповідальність. Рішення жити разом може підвищити рівень поваги та прихильності одне до одного.

При прийнятті рішення про те, переїжджати до партнера чи ні, – це повністю ваше рішення, і ніякі дослідження не можуть гарантувати вам щастя або нещастя. Проте ряд переваг, який вказаний у дослідженнях, приведених у цій статті, може допомогти вам обрати ідеальний для вас формат стосунків.

Першоджерело: psychologytoday.com

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

У наш час, розповідь про те, що хтось знайшов(-ла) свого…

14 Листопада, 2021

У нашому суспільстві побутує думка, що конфлікт – це завжди…

21 Жовтня, 2021

Якщо ви будете знати, як ваш партнер приймає любов, ви…

09 Жовтня, 2021
Follow Us:
BE CALM