Ритуали догляду за собою: Ольга Бончева про те, як кавовий скраб, класична музика і басейн допомагають розслабитись

Першою героїнею спільного проєкту Be Calm & Lac Santé стала стилістка, upcycle-дизайнерка та засновниця бренду Oversized Studio Ольга Бончева. З Олею ми поговорили про те, чому втеча до Непалу – це прекрасне рішення, а вдома для релаксу досить природи та будь-якої діяльності без телефона. 

Письменниця Едіт Сітуелл була прихильницею ідеї, що «у всіх жінок має бути один день на тиждень, який вони можуть проводити в ліжку». Ви згодні з цим висловлюванням? Або вам ближче бачення Бальзака: «Постійна праця є законом як мистецтва, так і життя»?

Я точно з тих, хто живе за першим принципом. Вважаю, що має бути один день на тиждень, коли не потрібно нічого робити. Мені подобається брати вихідний у середу. Це середина тижня, і мені приємно усвідомлювати, що я продуктивно працюю у понеділок-вівторок, у середу відпочиваю, а четвер і п’ятницю знову продуктивно працюю. Така традиція пішла ще з інститутських часів, коли середу звільняли від пар і ми могли відпочивати. 

Середа для мене – це рубіж тижня. Не можу сказати, що лежу у ліжку, але намагаюсь перейти на лайтовий режим. 

І одразу наступне питання: яка формула вашого ідеального вихідного?

Встати з ліжка тоді, коли хочеться, а не в зазначений час. Навіть якщо я встану о 8 ранку, головне, щоб не від будильника. Потім я маю випити кави, яку сама собі неспішно приготую, і подивитися фільм. Дуже люблю документалки – вони дозволяють мені пізнавати нові грані світу. 

Для мене усвідомлення вихідного дня настає тоді, коли він починається повільно, неквапливо та без поспіху. 

Які маленькі ритуали супроводжують вас протягом дня? 

Зранку і ввечері я користуюсь універсальним кремом для обличчя BASIC від Lac Santé, а коли приймаю душ – кілька разів на тиждень звертаюся по допомогу до кавового скрабу цього ж бренду. 

Я доглядаю не тільки за шкірою, а й за тілом і ментальним здоров’ям. Люблю активні тренування, а ще прагну до сповільнення. У мене лежить щоденник «6 хвилин» і чекає, коли я його заповню. 

Через яку діяльність ви проявляєте свій творчий потенціал?

Творча складова моєї роботи полягає не тільки у дизайні, а й пошуку нових рішень, пов’язаних з екологією у сфері моди. Я дуже люблю організовувати різні процеси, які стосуються екології, та транслювати ці ідеї через одяг. Розуміти, як мода може бути більш екологічною. 

Як радуєте свою внутрішню дитину? 

Я люблю сидіти на ресейл-платформах і обирати речі, які б хотіла мати у своєму гардеробі. Не завжди купую, але мені подобається сам процес пошуку. Ось зараз, наприклад, шукаю вінтажну шубу в стилі Керрі Бредшоу з серіалу «Секс і місто». Я багато часу проводжу, досліджуючи вінтажний простір, і так, це приносить мені радість. 

Раніше я любила малювати, але зараз у мене немає того особливого настрою, щоб сісти та приділити цьому процесу належну увагу. Взагалі я закінчувала художню школу, тому мені близькі й малювання, й ліпка, й все, що пов’язано з ручною працею. 

З хобі у мене ще є гра на піаніно. Це незакрите питання, до якого я планую повернутися, адже займалася музикою у дитинстві та юнацтві. Вивчення музики мене відволікає і розслабляє. 

Що вас заспокоює у період стресу? 

Відвідування басейну та всі види занять, де використання телефону зводиться до мінімуму. Одним з таких є відвідування концертів симфонічного оркестру. Я була здивована, що під час першої ж композиції розплакалась – так сильно мене це зворушило. Тоді я зрозуміла, що треба частіше ходити слухати класичну музику. 

Яке ваше місце сили? Де ви отримуєте заряд енергії?

Це на 100% місце, де я зараз живу. Півтора року тому я переїхала у приватний будинок, де поряд є невеликий парк і два озера. Тут можна знайти місце для усамітнення. Зранку можу прогулятися біля озера, а ввечері, після важкого дня, пройтись по території та видихнути. З одного боку ти наче у місті, а з іншого – на природі. 

А за кордоном для мене будь-яке місце – це можливість підзарядитися енергією. Для мене не так важливо, куди я їду, хоч і надаю перевагу гарним містам, як зміна обстановки. Попертаючись додому, я завжди маю знати, що знову кудись поїду. Але й у нас в Україні багато класних місць. Люблю на потязі чи на машині втекти з Києва на пару днів. 

Який трек може схарактеризувати ваш сьогоднішній настрій?

Ain’t nobody loves me better, але в оригінальному виконанні Чаки Хан, а не ремікс. І я обожнюю практично всі пісні Вітні Г’юстон. Взагалі, я прихильниця попкультури 80-х років. Мені багато що імпонує з тих часів. 

Яка книга у вас на тумбочці біля ліжка?

Нещодавно купила книгу Ігоря Манна «Любишь деньги – люби клиентов!». Планую почати читати найближчим часом. 

Якщо стоїть задача втекти від реальності, як ви це зробите? 

Поїду до Непалу. 

Уявіть, що 31 грудня вже зараз, і настав час підбивати підсумки та ставити цілі на майбутній рік. Що у цьому році ви зробили такого, за що собі вдячні? 

Останнім часом я зрозуміла, що ціню прості речі, що безмірно вдячна за те, що мої близькі здорові, і що ми можемо вільно дихати повітрям. І я щаслива від того, що кожен день встаю з ліжка, можу бачити світанки та заходи сонця, радіти тому, що у мене є. Вдячна собі за те, що я це примножую. 

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Сьогодні героїнею нашого інтерв’ю стала Юлія, «міжнародний юрист-перекладач з трьох…

21 Лютого, 2022

Наша героїня – Карина Пилипенко – пройшла шлях у сім…

09 Лютого, 2022

Сьогодні говоримо з Інною Шуляк, кармологинею, співавторкою МАК та Т-гри…

02 Лютого, 2022
Follow Us:
BE CALM