Ритуали догляду за собою: Ксюша Дудник про те, як навчитися відпочивати, знайти своє хобі та практикувати дихальні вправи

Сьогодні героїнею спільного проєкту Be Calm & Lac Santé стала журналістка, event manager, засновниця проєкту камерних зустрічей K Ø L Ē K Ć I A, Ксюша Дудник. З Ксю ми поговорили про спонтанні рішення, нормалізацію відпочинку та глиняний посуд, зроблений власноруч. 

Письменниця Едіт Сітуелл була прихильницею ідеї, що «у всіх жінок має бути один день на тиждень, який вони можуть проводити в ліжку». Ви згодні з цим висловлюванням? Або вам ближче бачення Бальзака: «Постійна праця є законом як мистецтва, так і життя»?

Я б не казала, що тільки у дівчат. Мені ближче те, що якщо будь-якій людині потрібен день на самоті з собою вдома, у ліжку з книгою або взагалі в тиші, це абсолютно нормально та прекрасно.

Рід моєї діяльності – івенти. Найчастіше вони проходять якраз у дні, у які всі зазвичай відпочивають – суботу та неділю. Але я настільки кайфую від процесу, що мені це тільки у насолоду. А коли потребую відпочинку та перезавантаження, можу зробити собі вихідний у будній день.

Сама по собі я досить-таки активна людина, і бувають тижні, коли я дійсно не потребую і дня наодинці вдома, а буває, коли я можу виділити собі й два дні на перезавантаження.

Мені здається, тут істина в тому, що важливо прислухатися до себе та своїх бажань і приймати їх без докорів сумління.

І одразу наступне питання: яка формула вашого ідеального вихідного? 

Нещодавно зловила себе на думці, що люди взагалі втратили вміння відпочивати. Все частіше відпочинок знецінюють і прирівнююсь з «нічогонеробленням», а з усіх джерел ллється інформація про те, як важливо бути завжди продуктивним. Мені це не близько, це тільки підсилює внутрішню тривогу. Хочеться, щоб все ж таки люди не забували, наскільки важливий відпочинок. У тому числі й для їхньої продуктивності. 

Зовсім не обов’язково гнатися, щоб усе встигнути.

Ідеальна формула вихідного – без формули, без плану. Взагалі я люблю спонтанність, сама по собі я досить легка на підйом, тому можу запланувати всю неділю дивитися фільми вдома, а вранці прокинутися і зірватися кудись за місто.

Які маленькі ритуали супроводжують вас протягом дня? 

Частіше за все мій ранок починається з пало санто та матчі. Нещодавно я зробила своїми руками нову чашу для матчі, й вона стала ніби ще смачнішою:) 

Я обожнюю готувати сніданки для себе і близьких, для мене це цілий процес – від приготування до сервірування.

Увечері люблю приймати ванну – це ідеальний спосіб розслаблення. Я щира шанувальниця солі для ванни! Це додає ритуалу ще більшої магії. Зараз я «підсіла» на Aroma Sea Salt Relax від бренду Lac Santé, а коли побачила у цього ж бренду чай для ванни, мішечки з різними травами, була вражена. Так чай вкрав моє сердечко.

А ще я можу ввечері запалити свічки у кімнаті (їх у мене досить багато), вибрати аромати під настрій та слухати музику.

Окремий вид медитації для мене – їздити машиною. Виїхати пізно ввечері, коли максимально мало авто, включити музику, поринути у свої думки та їхати, їхати.

Через яку діяльність ви проявляєте свій творчий потенціал?

Так склалося, що свою діяльність я вибирала якраз за покликом серця, і дуже рада, що можу втілювати всі свої найбільш класні, божевільні, незвичні ідеї на івентах.

Кожен івент для мене – це нескінченний потік натхнення, натхнення людьми, красою, деталями.

Як радуєте свою внутрішню дитину? 

З моменту першого карантину, коли з’явилося більше вільного часу, я почала приділяти більше уваги хобі. І це справді було чудовим рішенням! Я дістала запилений мольберт, який дідусь зробив своїми руками, коли я була ще зовсім маленька, почала малювати. Пішла на фортепіано, хоча завжди ігнорувала цей інструмент, кажучи, що у мене короткі пальці:). Почала ліпити з глини – зліпила собі свічники, улюблену тарілку. Нещодавно пішла на танці.

Всі ці процеси приносять мені величезне задоволення. І, головне, я ще раз переконалася, що починати займатися з нуля або ж продовжувати прокачувати навички у тому, що тобі дійсно подобається, можна абсолютно в будь-якому віці.

Що вас заспокоює у період стресу? 

Я якраз перебуваю в процесі зведення стресу, і швидше навіть своєї реакції на стрес, до мінімуму. Не так давно почала практикувати дихальну практику «самаврітті». Її суть у рівному диханні: вдих через ніс на 4 рахунки, затримка та видих на 4 рахунки і так можна збільшити до 8 рахунків.

Яке ваше місце сили? Де ви отримуєте заряд енергії?

Довго думала і зрозуміла, що це дім, а дім для мене – у першу чергу про стан, стан гармонії та цілісності. Саме так я почуваюся, перебуваючи вдома, тут у мене завжди народжуються ідеї, плани. Ще я велика шанувальниця подорожей. Мені здається, ніщо не наповнює мене так, як спонтанна поїздка, коли ти гуляєш знайомими і не дуже вулицями, спостерігаєш, помічаєш, вбираєш, аналізуєш. І я обожнюю повертатися до міст, де вже була, і досліджувати нові. Пам’ятаю, як була вражена красою Албанії, а до поїздки навіть особливо й не знала про цю країну.

Який трек може схарактеризувати ваш сьогоднішній настрій?

Останній тиждень на повторі слухаю альбом Dancehall від The Blaze. При цьому у мене завжди є настрій на: Survivor від Destiny’s Child та Hollaback Girl Гвен Стефані. Взагалі зараз збираюсь включити Jingle Bells:)

Якщо стоїть задача втекти від реальності, як ви це зробите? 

Насправді не хочеться тікати від реальності, хочеться усвідомлено бути у ній. 

Уявіть, що 31 грудня вже зараз, і настав час підбивати підсумки та ставити цілі на майбутній рік. Що у цьому році ви зробили такого, за що собі вдячні?

З основного – це те, що я навчилася не знецінювати: свою працю, свої навіть маленькі, але перемоги, а, навпаки, помічати їх, дякувати. Це дуже важлива навичка, яка раніше давалася важко.

Читайте секрети догляду за собою Міли Потапової та Олексія Сєріка. 

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Також вам може сподобатись

Сьогодні героїнею нашого інтерв’ю стала Юлія, «міжнародний юрист-перекладач з трьох…

21 Лютого, 2022

Наша героїня – Карина Пилипенко – пройшла шлях у сім…

09 Лютого, 2022

Сьогодні говоримо з Інною Шуляк, кармологинею, співавторкою МАК та Т-гри…

02 Лютого, 2022
Follow Us:
BE CALM