Як з’явився міф про «ідеальну пару без конфліктів» та який вплив він має на стосунки

У нашому суспільстві побутує думка, що конфлікт – це завжди погано, і пари, які сваряться, не мають здорових стосунків. Та чи так це насправді?
Іцхак Адізес

Письменник і бізнес-есперт Іцхак Адізес. Фото: twitter.com/adizes

Іцхак Калдерон Адізес, засновник і генеральний директор інституту Адізеса, експерт у сфері управління бізнесом, вважає, що стосунки – це живий організм, а проблеми спричинені нестачею «вітамінів» у «раціоні» пари. 

У своїй книзі «Сила протилежностей» Адізес виділяє 8 міфів, які негативно впливають на сучасні подружжя:

міфи про подружжя

Давайте спростуємо один з найголовніших міфів цієї вісімки – «Ідеальна пара – це пара, у якої немає конфліктів».

сімейні конфлікти

Тільки в романтичних фільмах все ідеально. Фото: unsplash.com/Helena Lopes

Звідки пішов міф про ідеальну пару без конфліктів?

Цей міф вже встиг стати стереотипом. У тому числі й завдяки романтичним фільмам та книгам, які показують ідеальних «її» та «його». Ці образи знаходять продовження у рекламі. 

Візьмемо як приклад рекламу туристичної агенції:

Ілюзія – щаслива пара на березі океану насолоджується краєвидами та одне одним.

Реальність – медовий місяць не триває все життя. У житті є багато всього: обов’язки, відповідальність, стрес, пов’язаний з вихованням дітей та побудової кар’єри, та багато іншого, що не вписується у картинку повної ідилії на березі океану.

Читайте також: П’ять мов любові: як досягти гармонії у стосунках

подружні конфлікти

Під час конфлікту ми часто панікуємо й ухвалюємо невірні рішення. Фото: unsplash.com/Claudia van Zyl

Чому виникають конфлікти у парах?

Конфлікти у парах виникають у більшості випадків через розбіжності в рисах характеру та особистих стилях. Наприклад, один з партнерів любить ідеальну чистоту в домі, а для іншого це не так вже й важливо, він може спокійно жити в хаосі, ба більше, він самотужки створює цей хаос. Так і народжуються конфлікти.

У конфліктних ситуаціях люди панікують, думають, що все пішло не так і розвалюється. Ми шукаємо найлегший шлях і думаємо про те, що, мабуть, не підходимо одне одному. І замість того, щоб шукати способи вирішення конфлікту, знаходимо найлегший з можливих варіантів – розійтись. 

У такий момент варто нагадати собі, що конфлікт є цілком нормальним явищем і його метою не завжди є щось зруйнувати.

Частково проблема поспішних рішень у стосунках криється у культурі споживацького ставлення до всього. Ми живемо в епоху одноразових предметів, і такий стиль життя ми переносимо й на особисте. Збереження стосунків потребує великих зусиль, та сучасна культура зміщує акцент з цих зусиль на збереження власного комфорту.

конфлікти у парі

Варто усвідомити, що конфлікт – те, що є у кожній парі. Фото: unsplash.com/Anh Lam

Чому конфлікт у парі – це варіант норми?

У наш час відбувається цілковите переформатування стосунків між чоловіком і жінкою. Нашу культуру стосунків можна схарактеризувати відомою приказкою «Милі посваряться – ще краще помиряться», а ось на Заході вже давно панує думка, що часті конфлікти свідчать про те, що люди не підходять одне одному. 

Правда ж, як зазвичай, десь посередині. Але те, що ідеальні пари існують – це однозначно утопія. Чому? Тому що конфлікти виникали, виникають і будуть виникати у майбутньому. Чи зустрічали ви людину, яка на 100% має ті ж самі інтереси, що й ви? Можливо, це ваш партнер? Або друг? Навряд чи. 

Все ще побутує думка, що конфлікт – це погано. Насправді ж конфлікт варто оцінювати тільки після його завершення. Бо найважливіше – з яким результатом ви вийшли з цього конфлікту. Якщо він позитивний, то конфлікт не був даремний і пішов вам на користь.

Читайте також: Що таке LAT – новий формат любовних стосунків?

як конфліктувати

Як винести максимум користі з конфлікту? Фото: unsplash.com/Сhristopher Burns

Що потрібно розвивати в стосунках та в собі, щоб конфлікти не руйнували їх?

  1. У вас має бути усвідомлення цілісності. Адізес ділить цілісність на два рівні: особиста та подружня (сімейна).

Особиста цілісність – це гарні стосунки з собою, які є запорукою гарних стосунків з іншими. Тобто зовнішній успіх приходить зсередини, з самоповаги та довіри до себе. 

Подружня (сімейна) цілісність – це гарні стосунки з партнером, у яких кожен спрямовує енергію не тільки на особистий розвиток, але й на розвиток стосунків та взаємовідносин між собою. 

Порада: вчіться правильно розподіляти енергію, витрачати її не тільки на зовнішній світ (робота, кар’єра, власне хобі), але й на сім’ю (якісний час разом: спільне хобі, дозвілля, прогулянки, обговорення переглянутих фільмів та прочитаних книг).

Автор книги вважає, що важлива правильна послідовність: передусім внутрішня цілісність, а потім подружня. 

  1. Розвиток відчуття єдності. Для того, щоб почуватись щасливим у парі – важливо розвивати взаємні довіру та повагу. Партнерам слід розуміти, що вони складові одного механізму і при правильній комбінації складових – механізм буде працювати. 

Будьте різними, але будьте разом. 

Пам’ятайте: конфлікти – це нормально. Ви переживаєте процес зростання.

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Follow Us:
BE CALM