Хонджок – корейське мистецтво насолоджуватися самотністю

Бути одним та бути одиноким – це не одне й те саме. Хоча довге перебування наодинці з самим собою може породити відчуття самотності, так само можна відчути себе нікому не потрібним і у натовпі людей.

Вчімось насолоджуватися цим станом, бо маніакальні спроби хоч якось змінити статус не призведуть ні до чого, крім стресу. Візьмемо приклад з мудрих корейців, які вміють відчувати радість самотності.

хонджок мистецтво бути одному

Жителі Південної Кореї прагнуть до незалежності в особистому житті. Фото: pexels.com/Mike Von

Honjok (хонджок, «хон» – один, «джок» – плем’я) – це субкультура, що з’явилася у Південній Кореї. У її центрі – людина, що цінить самотність і незалежність. Термін «хонджок» набув особливої популярності у 2017 році, коли у Кореї почали відкриватися заклади, орієнтовані на одинаків. (У цій країні можна навіть знайти меблі для тих, хто живе один, наприклад, у Hanssem в асортименті є стіл-трансформер, за яким можна обідати або працювати лише одній людині).

Цікаво, що Південна Корея належить до тих країн, які з особливим пієтетом ставляться до своєї родини та традицій, але світ не стоїть на місці, і погляди людей навіть у консервативних спільнотах зазнають змін.

Швидкість життя, нестача вільного часу, бажанні будувати кар’єру роблять пошук другої половини більш примарним. Захоплені ідеєю зграї та відчуттям невдачі через відсутність супутника, представники молодшого покоління вирішили, що незалежність, самотність та автономія є найбільш адекватною відповіддю на нав’язані очікування. Послідовники хонджоку ламають парадигму «шлюб-робота-діти-сім’я» та починають жити своїм життям і намагатися отримувати від нього максимум.

Читайте також: Що таке LAT – новий формат любовних стосунків?

хонджок мистецтво бути на самоті

Ідею хонджоку частіше підтримують жінки. Фото: pexels.com/Crystal Jo

Ми всі, незалежно від нації, починаємо розуміти, що життя одне, і останнє, що варто робити – це відповідати очікуванням оточення. На Заході такий погляд на життя отримав назву YOLO, або You Only Live Once (Живемо лишень один раз). Цей гедоністичний підхід до лайфстайлу отримав багато прибічників, і ми все частіше говоримо про здоровий егоїзм.

Корейський хонджок трохи про інше – про потребу та бажання самореалізації та щастя, а також усвідомлення, що ніхто, крім нас самих, цьому не посприяє.

Клінічний психолог Френсі Хілі та журналіст Кристал Тай, які написали книгу «Хонджок: мистецтво жити на самоті» (Honjok: The Art of Living Alone) пояснюють, що хонджок також є глибоко феміністським рухом, і відповіддю молодих корейських жінок на те, що бути дружиною і матір’ю – це єдиний ключ до щастя. Навпаки. Джерела щастя незліченні, і рішення полягає не у виконанні певної соціальної ролі.

самотність це

Бути самому не значить бути одиноким. Фото: pexels.com/Alva Pratt

Однак, хоча в певному сенсі хонджок «святкує» самотність і підтримує образ життя одинаків, автори нагадують, що бути задоволеним собою не означає протидіяти соціальним взаємодіям. Це про побудову глибоких та щирих зв’язків з іншими людьми (родиною, друзями). Основний акцент на слові «щирі». Краще вже бути одному, ніж у товаристві людей, з якими у вас немає нічого спільного. Це простий, але досить важливий урок для усіх нас.

Зрештою, як стверджує Тай, хонджок – це перш за все повага до свого часу і використання його тільки для себе. Це означає послабити соціальний тиск і імперативи, забути про «слушний час для весілля», стабільну роботу і майбутнє по плану, і просто навчитися отримувати задоволення від спілкування з самим собою.

Читайте також: Куди приводять мрії? До нав’язливого марення

самотність психологія

Чим українська самотність відрізняється від корейської? Фото: pexels.com/Harry Cunningham

Україна-Корея

Хоча цінності старшого покоління у Південній Кореї голосніші та гнітючіші, ніж, наприклад, в Україні, умовна 30-річна Джин-Хо та 30-річна Олена будуть стикатися з одними й тими самими соціальними очікуваннями: «А коли заміж?», «Коли збираєшся народжувати?» і т.д.

Хонджок – глобальний феномен, в основі якого – возвеличення індивідуальності над групою.

У мережі є класний мем на цю тему:

 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Публикация от Daily Makeup Posts💄💋👑 (@priiana__com) 25 Май 2020 в 10:41 PDT

 

 

Першоджерело: buro247.hr

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Follow Us:
BE CALM