Чому роботодавець має піклуватися про ваше психічне здоров’я та емоційний стан

Важко оцінити той вплив, який має робота на особистість, самооцінку і суспільне визнання, та не менш важливо, який вплив вона має на самопочуття працівника. 

Беручи до уваги, що на роботі ми проводимо майже половину доби, цей наш досвід серйозно впливає на самопочуття, вчинки і поведінку, які ми проявляємо на робочому місці.

психічне здоров'я на роботі

Фото: pexels.com/Vlada Karpovich

Що входить у поняття «психічне здоров’я працівників»? 

Психічне здоров’я включає емоційне, психологічне і суспільне самопочуття. Впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо і діємо. 

Згідно з Всесвітньою організацією здоров’я (WHO) психічне здоров’я визначається як стан доброго самопочуття, в якому кожна людина реалізує свій власний потенціал, справляється з нормальним щоденним стресом, здатна брати участь у громадському житті, а також продуктивно працювати.  

Натомість депресія і страх – це два з найбільших основних психічних розладів, які впливають на працездатність, а також продуктивність. Дослідження, проведене WHO, виявило, що понад 320 мільйонів людей у всьому світі страждає від депресії, і 264 мільйони – від страху. При цьому багато хто стикається з обома станами. Через зниження продуктивності цих працівників, такі розлади їхнім працедавцям кожного року коштують 1 мільярд доларів.

Читайте також: Три головні страхи та як їх подолати: говорить психологиня

психічне здоров'я працівників

Фото: pexels.com/Fox

Які наслідки ігнорування психічного здоров’я працівників? 

Роботодавець, який недбало ставиться до психічного здоров’я працівників, часто страждає від того, що їхня продуктивність знижується. Якщо він не присвятить цій проблемі достатньої уваги, проблеми з психічним здоров’ям на робочому місці можуть мати такі наслідки, як:

  1. Втрата здоров’я. Працівники можуть страждати як ментально (депресія, страх, стрес, напади паніки і вигорання), так і фізично (гіпертонія, хвороби серця, виразки, розлади сну, болі і новоутворення). Все це супроводжуватиметься не тільки незадоволенням працівників, але також неминучим зростанням кількості лікарняних, які порушують звичний робочий процесі.
  2. Низька продуктивність. Проблеми з психічним здоров’ям на робочому місці ведуть до зловживання стимулюючими речовинами, помилок у роботі, інцидентів (що можуть навіть призвести до смерті), прийняття поганих рішень, недотримання термінів і загального погіршення планування і контролю роботи. Все це сприяє зменшенню продуктивності.
  3. Погана корпоративна культура. Проблеми з психічним здоров’ям на робочому місці також ведуть до непорозумінь між співпрацівниками і небажання спілкуватись, поганих стосунків з клієнтами і дисциплінарних проблем. Можуть також призвести до зменшення мотивації та залучення працівників, постійно зміни кадрів (що особливо дорого), а все це сприяє поганій і потенційно токсичній робочій культурі.

Читайте також: Перший день на новій роботі: 10 порад від HR-менеджерки

психічне здоров'я співробітників

Фото: pexels.com/Lina Kivaka

Які є способи покращення ментального здоров’я працівників? 

Ініціативи, які можуть захищати і сприяти психічному здоров’ю працівників на робочому місці – це ряд таких проактивних кроків: 

  • введення і виконання відповідних політики і практик у сфері здоров’я і безпеки;  
  • зміни в культурі, що мають на меті підтримувати і дбати про психічне здоров’я працівників; 
  • заохочення до рівноваги між професійним і приватним життям; 
  • визнання і нагородження вкладу працівників, що дозволяє підкреслити їхню цінність для компанії.

Ще одним кроком, який може зробити ваш керівник вже зараз, – організувати курс терапевтичних сесій для працівників. Щоб вони були ефективними, вони мають бути регулярними. Працівники мають розуміти, що робоче місце є життєво важливим середовищем, у якому можна вивчати, усвідомлювати та долати проблеми з ментальним здоров’ям.

Якщо ви або ваші колеги відчуваєте, що перебуваєте в стресі чи маєте страх, – скажіть про це вашому керівнику, подумайте з ним разом, як він може допомогти.  

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…

23 Квітня, 2022

Стрес, тривога, страх – це наші постійні компаньйони. І вони…

28 Березня, 2022

Турбота про себе – одне з найбільш вживаних словосполучень цього…

07 Січня, 2022
Follow Us:
BE CALM