Боротьба зі стресом по-данськи, або що таке pyt

Напевно круто жити у скандинавських країнах, адже рівень щастя там – найвищий у світі. Місцеві люди настільки опікуються своїм душевним станом, що мають цілий словник термінів для способів бути щасливими: «хюгге», «лагом», «арбайдсглед», «фредагсмюс», «фіка» – і це тільки маленька частина.

Сьогодні розбираємо термін «pyt». Це культурна концепція в основі якої виховання здорових думок для боротьби зі стресом.

як боротися зі стресом

Розбите скло на кухні? Не біда! Фото: pexels.com/Anastasia Shuraeva

Спосіб рухатись далі

Pyt являє собою форму вигуку у відповідь на щоденні клопоти, розчарування або помилки. Це щось на зразок «не турбуйся про це», «буває», «ну ок».

Ви можете розбити вазу на кухні, знизати плечима і сказати: «Pyt». Ви можете побачити паркувальний талон, який застряг під склоочисником, і, коли вас охопить гнів, похитати головою і пробурмотіти: «pyt».

По суті, це прийняття та занулення. Він використовується як нагадування про необхідність зробити крок назад і переорієнтувати, а не реагувати занадто гостро. Замість того, щоб винити, це спосіб відпустити й рухатися далі.

Ви можете сказати «pyt» у відповідь на щось, що ви зробили – «pyt, я сказав щось досить дурне» – або щоб підтримати іншу людину – «pyt з цим, він не вартий того».

Pyt може зменшити стрес, тому що це щира спроба спонукати себе й інших не загрузнути в незначних щоденних розчаруваннях.

Читайте також: Різниця між стресом, занепокоєнням і тривогою

яе подолати стрес

Весь світ проти того, щоб ви встигли на зустріч. Та й pyt з нею! Фото: pexels.com/Anastasia Shuraeva

Подолання схильності звинувачувати

Існує безліч психологічних досліджень, присвячених розумінню того, як ми інтерпретуємо дії інших людей і реагуємо на них.

Дослідження показують, що ми щасливіші та живемо довше, коли у нас менше повсякденних турбот. А в деяких випадках неприємності можуть бути пов’язані з тим, як ми інтерпретуємо те, що відбувається навколо нас.

Pyt може допомогти людям уникнути схильності звинувачувати інших. Припустимо, ви спізнюєтеся на зустріч, а автомобіль перед вами їде занадто повільно. Це може здатися ірраціонально особистим.

Але дослідження показують, що ми сердимося ще більше, коли при поясненні чиєїсь поведінки акцентуємо увагу на його некомпетентності або поганому характері.

Читайте також: Хонджок – корейське мистецтво насолоджуватися самотністю

Говорячи «pyt», ви вирішуєте, що не варто дозволяти чужим діям, які знаходяться поза вашим контролем, турбувати вас. Це ще можна назвати «як з гуся вода». Ви також можете використовувати інші стратегії, наприклад, подумати про ситуаційні обмеження (можливо, водій себе погано почував) або подумати, чи виникне ця проблема через дві години, два дні або два тижні.

Звичайно, ви б не сказали «pyt» у відповідь на серйозні образи. І це слово не можна використовувати, коли ви повинні взяти на себе відповідальність. Його також можна використовувати як виправдання бездіяльності.

Данці, які викладають позитивну психологію, не вважають, що часте вживання «pyt» є здоровим, особливо коли стосується основних потреб або цінностей.

стрес це

Кожен з нас потребує кнопки «pyt». Фото: pexels.com/Anastasia Shuraeva

Натискання кнопки pyt

Вивільненню також можна сприяти, якщо гуляти на природі, займатися йогою або медитацією, робити вправи, вести щоденник або брати участь у творчій роботі.

Або ви завжди можете натиснути кнопку pyt. Данські вчителі використовують кнопки pyt, щоб навчити своїх учнів відпускати. Вони вважають, що це може допомогти дітям впоратися з маленькими життєвими розчаруваннями – «Я програв гру» або «Я не можу знайти свій улюблений олівець» – і допомагає навчити їх, що все не може бути ідеально.

Це важливі навички, яким потрібно навчитися. Дослідження показують, що перфекціонізм пов’язаний з тривогою і депресією. Тим часом співчуття до себе і соціальна підтримка можуть допомогти запобігти негативним наслідкам перфекціонізму.

В останні роки кнопка pyt стала популярною серед дорослих данців, які можуть встановити її у своєму будинку і при натисканні насолоджуватись словами: «pyt pyt pyt» і «дихай глибоко, все буде добре».

Ми хочемо свою кнопку, яка б при кожній невдачі казала б «Шляк би тя трафив!»

Першоджерело: theconversation.com

Теги:
#стрес
Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

У цій статті ми розглянемо питання про те, що таке…

26 Лютого, 2023

Ранкова тривожність може проявлятись у вигляді надмірного занепокоєння та роздумів…

28 Травня, 2022

Один зі швидких та простих способів зняти стрес – це…

23 Квітня, 2022
Follow Us:
BE CALM