7 уроків self-care, які нам потрібно запам’ятати у новому році

Турбота про себе – одне з найбільш вживаних словосполучень цього року. І хоча багато хто з нас відчуває легку втому від його популярності, не варто недооцінювати силу self-care. 

Пропонуємо вам познайомитись з основними уроками турботи про себе. Вони не мають стосунку до кремів і спа, а ось до ментального здоров’я – найпряміше. 

турбота про себе

Почніть частіше дослухатися до власних відчуттів. Фото: pexels.com/Svetlana

1. Прислухайтеся до себе

Ми любимо ігнорувати почуття, які сигналізують, що щось не в порядку. Наприклад, що нам не треба приймати пропозицію з роботи або впускати у своє життя цю людину. Вони часто базуються на тривозі, яка може стискати груди або відгукуватись болем у шлунку, і їх ще називають «шосте чуття» або «інтуїція». 

Спробуйте дослухатись до своїх почуттів, і тоді рішення, які ви будете приймати, матимуть відгук у вашій душі.

Читайте також: Відсутність віри в себе, провина, невпевненість – почуття, які отруюють наше життя

2. Кажіть те, що думаєте

Важко сказати прямо, що на думці, але ця «заповідь» допоможе вам робити більше речей, які хочеться, і менше тих, які не хочеться. Коли ми назвемо речі своїми іменами – це заощадить багато часу та нервів. 

«Я не хочу», «Я не впевнений», «Це мені не підходить», «Я не можу» – поповніть свій активний словник цими виразами й використовуйте трохи частіше поряд з «ні».

як піклуватися про себе

Вмійте сказати «так», але вмійте сказати і «ні». Фото: pexels.com/Freddie Addery

3. Не бійтеся сказати «ні»

Тому що «ні» – це не просто відмова. Це встановлення, дотримання та повага до власних кордонів, а ще – повага до себе і свого часу, бажань і почуттів, а також захист своїх системи цінностей, бажань та можливостей. 

Якщо справа стосується лише вас, ніхто не має права ображатися на ваше «ні», а ви самі не повинні почувати себе винними через відмову.  

4. Не бійтесь казати «так»

Бо «так» відкриває двері в багато незвіданих і веселих світів. «Так» приносить нові теми для розмов, нових людей, нові враження. Навіть якщо іноді здається, що занадто страшно стрибати в щось незвідане, потрібно практикуватися.

Тож сміливо кажіть «так» всьому новому, що приходить, якщо ваша інтуїція немає нічого проти. 

що таке турбота про себе

Любіть себе, бо хто, як не ви? Фото: pexels.com/Svetlana

5. Будьте добрими до себе

Доброта до себе – найкоротший шлях до любові. Любіть себе і повторюйте це як мантру кожен день. І робіть це й в ті дні, коли ви сильні, цілеспрямовані, сповнені енергії й готові підкорити світ, і в ті, коли ви тендітні, сльозливі, невпевнені в собі. 

Поважайте власні потреби, бажання та можливості, прислухайтеся до себе та любіть себе, незалежно від того, як важко це буває у деякі дні.

6. Відключайте негатив

Якщо ви оточені людьми, які всюди бачать проблеми або перебирають усі негативні сценарії, щоб підстрахуватися від розчарування, треба діяти. Чесно оцініть людей, які вас є у вашому близькому колі, та спробуйте зменшити або відмовитись від спілкування з тими, хто залишає вас у пригніченому стані.

Включайте оптимізм та поширюйте його, а усе негативне лишіть позаду.   

Читайте також: Як перестати весь час шкодувати? Ці 9 порад вам допоможуть

7. Любіть, любіть, любіть

Це абсолютне правило. Нічого хорошого не сталося б, якби ми не любили. Стосунки стають кращими та міцнішими, тому що ми їм віддані. Проєкти розвиваються, тому що ми любимо те, що робимо. Нехай це і банальність, але любов – той секретний інгредієнт, який робить речі особливими. 

Перед тим, як робити щось нове, запитайте себе: «Що я люблю?». Чому я можу присвятити себе, до чого відчуваю любов і потяг? З цих відповідей народжуються найцікавіші захоплення, найкрутіша робота, найсмачніша їжа.

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Також вам може сподобатись

Важко оцінити той вплив, який має робота на особистість, самооцінку…

12 Квітня, 2022

Психічні здоров'я та самопочуття займають таке ж важливе місце у…

01 Вересня, 2021

Питання: «Як сон впливає на психічне здоров'я?» здається риторичним. Але…

22 Листопада, 2020
Follow Us:
BE CALM