6 ідей для ведення щоденника

Сьогодні все більше людей цікавляться письмовими практиками, які допомагають краще проаналізувати ситуацію, зрозуміти свої емоції та почуття, відчути вдячність і впоратись зі стресом. Ділимось ідеями, як вести щоденник. 

Ведення щоденника (регулярне!) майже завжди призводить до появи нових ідей, зменшення негативу та збільшення впевненості в собі. Його можна вести для того, щоб:

 • пережити важкі часи
 • досягти своїх цілей
 • посилити впевненість в собі
 • проявити творчі здібності тощо.
Для чого вести щоденник

Щоденник допомагає впорядкувати цілі. Фото: pexels.com/Claire Morgan

1. Щоденник для цілей

Це ідеальна ранкова практика, яку краще робити на самоті та кожен день, не пропускаючи навіть вихідних. 

Чому це важливо?

Ведення щоденника цілей нагадує про те, що для вас найважливіше саме у цю мить. Деякі цілі з часом можуть конкретизуватися, деякі зникнути, а деякі – з’явитися. Як відомо, там, де ваша увага – там і ваша енергія. 

Що треба робити:

 1. Щоранку відкривайте щоденник на новій сторінці та записуйте 10-15 головних цілей.
 2. Наступного дня прокиньтеся і зробіть те саме, не дивлячись на те, що писали попереднього дня. 
 3. Робіть це протягом 30 днів і ви помітите, що ваші цілі почнуть прояснятися, трансформуватися або взагалі змінюватися. Це добре, тому що допомагає вам зрозуміти, чого ви дійсно хочете в житті.

Читайте також: Техніка 54321: для швидкого заземлення і подолання стресу

2. Щоденник для повсякденних справ

Цей щоденник нагадує традиційний: у нього ви записуєте те, що з вами відбувається протягом дня. Що ви робили, що їли, з ким зустрічались – все, що завгодно. Такий собі облік життя. 

Що треба робити:

 1. Придбайте блокнот, досить зручний для того, щоб носити його всюди з собою.
 2. Просто записуйте те, що вважаєте за потрібне. 

Ви можете записувати щось, малювати картинки або робити нотатки – оскільки вам потрібно буде вести щоденник кожен день, важливо, щоб це приносило вам задоволення.

як вести щоденник вдячності

Щоденник вдячності допомагає провести весь день у гарному настрої. Фото: pexels.com/George Milton

3. Щоденник вдячності

Тут все дуже просто – щодня записуйте три речі, за які ви вдячні. Якщо відчуваєте, що можете більше – пишіть більше, тільки не менше трьох. 

Щоденник вдячності можна вести будь-коли протягом дня, але ідеально робити це вранці перед початком роботи. Чому? Тому що щира подяка викликає ефект доміно, і ви відчуваєте більше наснаги, спілкуючись з клієнтами, близькими та друзями. Крім того, психологічно неможливо одночасно відчувати стрес та подяку.

Що треба робити:

 1. Відкрийте блокнот або планувальник.
 2. Запишіть три речі, за які ви вдячні.

Читайте також: Постійно скаржитесь? Ось 7 порад, як зупинитись

4. Журнал для рішення проблем

Причина, через яку добре вести щоденник про свої проблеми, полягає в тому, що наш мозок схильний перебільшувати. Але коли ми записуємо проблеми, вони стають меншими. 

У голові це кінець світу, але коли ви все викладаєте на папір, виходить, що все не так страшно і можна зробити з цим ось це і ось це. 

Що треба робити:

 1. Щоразу, коли ви стикаєтеся з будь-якою проблемою, відкрийте нову сторінку і запишіть її у вигляді питання вгорі. Наприклад: «Мені запропонували підвищення на роботі. Я зароблятиму більше грошей, але в мене не лишатиметься часу на партнера/сім’ю/хобі. Чи це мені потрібно?»
 2. Напишіть можливі рішення. Або почніть складати список «за» та «проти». Наприклад: «Я маю погодитись на підвищення, тому що…» або «Мені не слід погоджуватись на підвищення, тому що…».
ідеї для ведення щоденника

Записуйте стресові події, щоб спокійно розібратись у ситуації. Фото: pexels.com/Cup of Couple

5. Журнал стресу

У стресі наші думки часто плутаються, ми ще більше починаємо нервуватись. Щоб розкласти все по поличках і не бути заручником лавини негативних думок, радимо все записати. 

Ведення щоденника стресу має терапевтичний ефект. Якщо ви чимось розсерджені або не розумієте, як підійти до проблеми, просто починайте писати. Спочатку це буде емоційна оповідь, але через час ви охолонете і почнете запитувати себе: чому я так почуваюсь? І це допомагає виявити першопричини стресу. 

Що треба робити:

 1. Коли ви відчуваєте стрес, візьміть свій щоденник та відкрийте нову сторінку.
 2. Почніть записувати все, що викликає у вас стрес, напругу чи тривогу. Під час цього процесу намагайтеся ставити собі питання: 
 • Що мене напружує?
 • Чому я так почуваюся?
 • Що я можу зробити, щоб зняти стрес?

Тут немає обмежень щодо часу або кількості сторінок – пишіть стільки, скільки хочете. Головне – це «виговоритися».

Читайте також: Техніки заземлення: що це, кому потрібні, як робити?

6. Журнал гарних подій

Перед сном візьміть щоденник і запишіть найкраще, що сталося з вами сьогодні. І так, ви повинні вибрати лише ОДНУ річ. Питання «Що найкраще сталося зі мною сьогодні?» ефективне тому, що змушує перемкнути увагу на позитив. 

Що треба робити:

 1. Заведіть невеликий блокнот, спеціально призначений для цієї мети, і тримайте його поруч із ліжком.
 2. Щовечора перед сном діставайте свій щоденник і відповідайте на запитання: «Що найкраще сталося зі мною сьогодні?» Потім просто запишіть. От і все.
Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Немає оцінки)
Loading...
Follow Us:
BE CALM