Книжкова амбасадорка та фотографка ooh.jullie: «Книжки я не шукаю, вони якимось магічним чином мене самі знаходять»

Сьогодні героїнею нашого інтерв’ю стала Юлія, «міжнародний юрист-перекладач з трьох мов за освітою і невгамовний книгоголік за покликанням душі». Юля розповіла нам про те, яка атмосфера їй потрібна для читання книг, поділилася мастхевами та книгою-розчаруванням року. 

Дідусь навчив мене читати, коли мені було п’ять, і з того часу книжки – то мої чудові друзі, яких чим більше, тим краще. У нашій квартирі книжок більше, аніж полиць для них, і любов до друкованих видань я прищеплюю своєму маленькому чотирирічному сину. В Інстаграмі веду свій мініблог, де, зокрема, й пишу відгуки на прочитані книжки. Але, звісно, не книгами єдиними. Уже кілька років захоплююсь фотографією, минулого року почала проводити свої перші портретні й репортажні зйомки людей, до цього створювала предметні контент-фото для брендів. Обожнюю подорожувати, закохана у маяки і колись мрію навіть пожити певний час на одному, а поки що я їх тільки відвідую і колекціоную фото з ними. Вірю в те, що мрії здійснюються, треба тільки правильно мріяти:)

Яким для вас був «книжковий» 2021 рік? Яка з книг стала відкриттям?

Насправді я трохи розчарована своїм читацьким 2021-м роком, бо прочитала на 10 книжок менше, ніж позаторік. Я ніколи не женусь за кількістю, я завжди за якість, та у випадку кількості прочитаних книг це правило не спрацьовує, завжди повторюю про себе фразу «So many books, so little time» і шкодую, коли читаю замало. Але загалом було прочитано багато цікавих книжок і я цьому рада. Відкриттям стала книга нашої української письменниці Орести Осійчук «Абрикосова книгарня», і це насправді дивовижно, адже я практично не читаю сучукрліту, віддаю перевагу іноземним письменникам. А ця книжка – це щось дивовижне, вона настільки тепла і настільки щира, що неможливо, читаючи, відірватись, направду.

Читайте також: 6 ідей для ведення щоденника

Юліє, хочемо зробити комплімент вашому інстаграму – він такий естетичний! Фото з книгами, кава, свічки – романтика:) Звідси питання: чи потрібна вам особлива атмосфера для читання?

Дякую за комплімент:) Я можу читати будь-де і в будь-яких умовах, але віддаю перевагу своїй особливій читацькій атмосфері вдома: переважно це вже пізній вечір, коли дитину вклали спати і вдома нарешті стало тихо; я запалюю свічки, чоловік готує мені свій фірмовий найсмачніший чай і я чимчикую або у ліжко, або у своє читацьке крісло і читаю, поки очі не починають злипатись.

Часто так й засинаю в окулярах над книжкою, чоловікові посеред ночі доводиться мене по-людськи, як він каже, вкладати в ліжко:)

Яка книга залишила після себе особливий послясмак, а яка, можливо, вплинула на ваш світогляд?

У мене є кілька улюблених книг, дві з них – дитячі («Маленький принц» Екзюпері і «Різдвяна історія» Дікенса), проте найулюбленішою є трилогія Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Коли читала ці книжки, мені здавалось, що авторка залізла мені в голову і виклала своїми словами мої думки на папері. Щодо цієї трилогії є дуже багато суперечливих поглядів, та для мене ці книжки – моя настільна біблія. А поганий посмак по собі цьогоріч залишила книжка Саллі Руні «Розмови з друзями», у ній ні розмов, ні друзів насправді немає. Але це все питання літературних уподобань. 

Чи шукаєте ви відповіді на життєві питання в книгах?

Я їх не шукаю, вони якимось магічним чином мене самі знаходять:) Справді, якось так трапляється, що у певні моменти життя до рук мені цілком випадково потрапляють дуже потрібні й правильні книжки, які наштовхують на певні думки й загалом формують світосприйняття в конкретний проміжок життя.

Читайте також: 5 кроків до ментального добробуту

Як казав Шевченко «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь». Назвіть, будь ласка, одного найулюбленішого закордонного автора і одного вітчизняного. Чому саме вони?

Най-найулюбленішим іноземним письменником (і то незмінно уже понад 20 років) є Джек Лондон. З нього почалась моя любов до книжок. З його розповідей про Аляску й з’явилася одна з моїх найграндіозніших мрій – відвідати цей штат колись, а з наших… з нашими у мене справді біда, бо я їх не знаю зовсім. Ще зі школи пам’ятаю «Тигроловів» Багряного, дуже сподобались, тому, мабуть, він. І, звісно, Ліна Костенко, тут без варіантів:) А ще дуже люблю вірші Іздрика, бо вони дуже чесні. 

На що ви орієнтуєтесь, вибираючи наступну книгу? 

Я книги обираю інтуїтивно, у мене завжди лежить купка нових книжок, і обираю я їх для читання по-різному: інколи під настрій, інколи за обкладинкою, часом піддамся впливу оточення, а інколи – відгук якийсь інтригуючий прочитаю й залишаю в спокої ту свою купку і біжу купувати нові книжки. У мене є список книг, які я дуже хочу прочитати, але через те, що він постійно поповнюється, то й книжки, відповідно, постійно купуються й читаються різні: часом хочеться сучасного детективу, а інколи – романтичної класики минулих століть.

Ваш топ кращих книг збігається з бестселерами у книжкових магазинах?

Буде дуже самовпевнено, якщо я скажу, що у мене є свій особистий топ кращих книг?:) Так, я частенько переглядаю книжкові новинки і топ продажів у магазинах, але не завжди вибір редакції збігається з моїми вподобаннями. Як то кажуть, на колір і смак товариш не всяк, тому розбіжності між мною і кимось у визначенні кращих книг – цілком ок. 

Читайте також: 7 уроків self-care, які нам потрібно запам’ятати у новому році

Улюблена цитата з книги?

«Якщо сильно чогось запрагнеш, то все може здійснитися». Це з «Хлопчика на ім’я Різдво» Метта Гейґа. 

Дуже добра книжка, особливо напередодні різдвяних свят. І фільм новий вийшов за цією історією – теж раджу. Бо дорослим казка часом навіть більше потрібна, ніж дітям:)

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Також вам може сподобатись

Наша героїня – Карина Пилипенко – пройшла шлях у сім…

09 Лютого, 2022

Сьогодні говоримо з Інною Шуляк, кармологинею, співавторкою МАК та Т-гри…

02 Лютого, 2022

Поговорили з Галиною Кулик, літотерапевткою і чакрологинею, засновницею бренду @agatagemstore,…

27 Січня, 2022
Follow Us:
BE CALM