Що відбувається з вашим тілом, якщо ви довго знаходитесь без обіймів?

Пам’ятаєте часи, коли могли вільно обійматися з друзями, потискати руку діловим партнерам та цілуватися з першим-ліпшим після веселої ночі в барі? Що ж, ті часи залишилися в минулому – зараз перед нами нова реальність, де тісний (і не дуже) контакт вже несе у собі тягар відповідальності за своє та чуже здоров’я.
обійми для здоров'я

Обійми стали на вагу золота. Фото: pexels.com/Anna Shvets

Фізичне відчуття самотності стало новою нормою

Здавалося б, як це може вплинути на самопочуття? Але відсутність тактильних відчуттів, на жаль, може призвести до порушень роботи організму. Всі ми різні з точки зору того, скільки фізичного контакту нам потрібно, але в цілому, «через кілька місяців побічні ефекти [відмови від контакту] стають інтенсивнішими», – говорить доктор Аліса Рубі Беш, PsyD, LMFT, ліцензований сімейний психотерапевт.

Але перш ніж ми заглибимося в це питання, дізнаймося, що може допомогти у ситуації повної ізоляції від дотиків.

Як говорить доктор Беш, щоденні вправи, йога, медитація і ходьба можуть допомогти збільшити рівень серотоніну в вашому мозку, а це значить, що ви будете почувати себе краще. Дотримуйтеся розпорядку дня, навіть коли вам нікуди йти, – це теж допомагає втримати душевний спокій.

Читайте також: Хонджок – корейське мистецтво насолоджуватися самотністю

Не менш корисними будуть комедії та розмови з друзями по в Zoom.

Якщо справи зовсім кепські, то варто задовольнитися будь-якою формою дотику, наприклад, попросити сусідку, з якою ви винаймаєте житло (так, трохи дивно, але це краще, ніж відчай).

Навіть одних довгих та щирих платонічних обіймів людини, якій ми довіряємо, може бути досить, щоб поправити наше психічне і фізичне здоров’я,

– каже Беш.

масаж для здоров'я

Масаж – легкий та приємний вихід із ситуації. Фото: pexels.com/pixabay

Ви пригнічені

Якщо на карантині ви відчуваєте себе особливо погано, то причиною цього може бути відсутність контакту. Як сказала доктор Кетрін Джексон, ліцензований клінічний психолог і сертифікований нейротерапевт з Optimal Neuroholistic Services, фізичний дотик забезпечує регулярне підвищення рівня важливих нейрохімічних речовин у вашому мозку, таких як серотонін, дофамін і окситоцин. А без цього ви більш схильні до депресивних епізодів.

Ще один зі способів відчути полегшення – масаж. «Ви можете зробити самомасаж або попросити кого-небудь з ваших знайомих, хто практикує заходи безпеки при пандемії, зробити вам масаж», – говорить доктор Джексон.

домашній улюбленець позитив

З домашнім улюбленцем важко засумувати! Фото: pexels.com/cottonbro

Рівень стресу підвищується

Є велика кількість причин, що призводить до стресу, а соціальна ізоляція – одна з ключових. За словами доктора Джексон, коли ви відмовляєтеся від своїх звичайних взаємодій – таких як обійми та поцілунки – ваш мозок також починає виділяти більше гормону стресу, який називається кортизолом.

Без доторків ви почнете відчувати нервове збудження – «це тому, що в мозок не надходять нейрохімічні речовини, що відповідають за хороше самопочуття, зупиняють або сповільнюють вироблення гормонів стресу».

Рекомендація доктора Джексона? Обніматися з домашнім улюбленцем, якщо він є. «Стимуляція не обов’язково повинна бути від іншої людини», – говорить вона. З цим погоджуються дослідники з Сenters for Disease and Control (CDC). Вони пояснюють, що сильний зв’язок з вашим вихованцем може зменшити відчуття самотності, рівень холестерину і кров’яний тиск.

Читайте також: Різниця між стресом, занепокоєнням і тривогою

важливість обіймів

Тепер нам за щастя навіть випадковий дотик. Фото: pexels.com/Anna Shvets

Можуть з’явитися симптоми абстиненції

Якщо ви фанат доторків, тоді можете зіткнутися зі справжніми симптомами абстиненції, – розповідає Глорія Чжан, магістр медицини, тренер любові до себе і психотерапевт.

«Ви можете виявити, що ваше тіло жадає контакту і сильно реагує навіть на найменший випадковий дотик», – говорить вона. Якщо бариста ненароком доторкнеться до вас, передаючи лате, або ви зіштовхнетеся з покупцем у продуктовому магазині, то це буде нагадувати розряд струму.

Примітка: якщо дотик – це ваша мова любові, – каже Чжан, – може з’явитися враження, що ваші відносини розвалюються. Навіть якщо це не так. Вам важливо знаходитись в тісному контакті з людьми, яких ви любите, тому ви будете відчувати себе покинутою.

Тим, хто занадто пригнічений, щоб читати все, радимо ось що:

  • дотримуйтесь розпорядку дня
  • зідзвонюйтесь з друзями у Zoom
  • просіть людей, яким ви довіряєте, вас обійняти
  • робіть самомасаж
  • жмакайте кота

Першоджерело: hellogiggles.com

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 голосів, середня оцінка: 4,67 з 5)
Loading...
Follow Us:
BE CALM