Пози в йозі, які допомагають зменшити напруження

Для швидкого зняття напруження спробуйте перелічені нижче пози з йоги. 

Коли ми опиняємось у стресовій ситуації, то нерідко пригнічуємо свої негативні емоції. Але ми не розуміємо просту річ: емоційний стрес стає фізичним і «застрягає» у певних частинах нашого тіла. Здається, що ми відпустили і забули про весь негатив, але тіло утримує стрес. Це може виглядати як біль у суглобах, підняті плечі, напруженість у м’язах. 

Як допомогти собі впоратись з напругою у тілі?

Радимо спробувати йогу. Є багато поз, які ви можете виконувати вдома, щоб відчути полегшення за лічені хвилини. Доведено, що йога швидко знімає напругу, тому що вона націлена не тільки на тіло, а й на емоційні стресори. Разом із медитацією вона допомагає полегшити симптоми емоційних розладів.

Які пози в йозі допомагають зняти напругу? 

пози в йозі: Віпаріта карані

Поза Віпаріта карані. Фото: pexels.com/Thirdman

Поза зігнутої свічки (Віпаріта карані):

Ця асана вимагає повної підтримки, тому часто виконується біля стіни. Вона сприяє лімфодренажу, посилює кровообіг, а разом із диханням допомагає розслабитися. Щоб виконати Віпаріта карані, ляжте на підлогу обличчям до стіни і підніміть ноги вверх вздовж неї. Можливо, вам доведеться присунутись ближче до стіни або трохи зігнути коліна. Робіть так, щоб вам було зручно. 

Читайте також: Що відбувається з вашим тілом, якщо ви довго знаходитесь без обіймів?

Поза йога Уттанасана

Поза Уттанасана. Фото: pexels.com/Elina Fairytale

Поза інтенсивного витягнення (Уттанасана):

Ця класична поза забезпечує миттєве зняття напруги з шиї, плечей та ніг. Встаньте прямо, злегка зігніть коліна і нахиліться вперед. Покладіть руки перед ногами. Робіть глибокі вдихи та видихи. Якщо відчуваєте напругу в ногах, ще трохи зігніть коліна.

Поза дитини (Баласана):

Поза Баласана. Фото: pexels.com/Elina Fairytale

Поза дитини (Баласана):

Ця заспокійлива поза дозволяє легко і швидко зняти напругу. Для Баласани не треба мати особливу фізичну підготовку, її ціль – м’яко розтягнути спину, коліна та стегна. Сядьте на ноги, злегка розсуньте коліна і нахиліться вперед. Для глибшого розтягнення витягніть руки якомога далі, але без больових відчуттів.

Поза мосту (Сету бандха сарвангасана)

Поза Сету бандха сарвангасана. Фото: pexels.com/Anna Shvets

Поза мосту (Сету бандха сарвангасана):

Ця легка поза особливо гарна, коли ви відчуваєте напругу, що глибоко вкоренилася, особливо в спині. Коли ви знімаєте напругу у цій зоні, ви паралельно працюєте з такими проблемами, як головний біль, втома і безсоння. Щоб виконати позу мосту, ляжте на спину і обережно підніміть стегна до стелі. Притисніть руки і плечі до землі і дозвольте грудній клітині піднятися. Затримайтеся на кілька циклів дихання, опускаючи та піднімаючи стегна.

Читайте також: Відчуваєте себе млявим? Ось 5 способів, як фізична неактивність впливає на наш розум і настрій

Поза орла (Гарудасана)

Поза Гарудасана. Фото: pexels.com/Miriam Alonso

Поза орла (Гарудасана):

Гарудасана – це розтяжка всього тіла, яка покращує баланс і допомагає поліпшити поставу. Почніть стоячи. Зігніть коліна, а потім підніміть ліву ногу і «обплетіть» нею праву. Зафіксуйте верхню частину лівої стопи за правою ікрою. Утримуйте рівновагу, концентруючись на об’єкті. Потім витягніть руки перед собою та опустіть ліву руку під праву. Зігніть руки в ліктях, підніміть їх та з’єднайте долоні. Ви повинні дивитися на зап’ястя. Спробуйте утримувати позу протягом кількох дихальних циклів, але якщо втрачаєте баланс, зупиніться. 

Щоденне виконання цих поз йоги або їх варіацій допоможе зняти напругу у всьому тілі. Ви не тільки відчуєте, як зменшується біль, але й помітите, що ваші плечі опускаються, а постава випрямляється. 

У той час, як миттєве зняття напруги є достатньою причиною для виконання цих поз, тривалий ефект повинен переконати вас практикувати щодня.

Оцінити:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, середня оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
Follow Us:
BE CALM